احمد آذین صبح امروز (شنبه) در دومین نشست سراسری معاونین فرهنگی و دانشجویی واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی، اظهار کرد: از آنجایی که فرهنگ حکم فضای تنفسی دانشگاه را دارد، هرچه این فضا سالم‌تر باشد تنفس بهتر و سالم تر صورت می‌گیرد؛ از این رو تنظیم آیین نامه جدید برای برطرف کردن زمینه های مشکل زا در دانشگاه از جمله مهم‌ترین اقدامات معاونت فرهنگی است.

وی ادامه داد: این آیین‌نامه طی دو روز نشست معاونان فرهنگی دانشگاه های آزاد اسلامی، بازنگری و در نهایت به دانشگاه های آزاد کل کشور ابلاغ می‌شود.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی واحد اصفهان ولایت و حجاب را از جمله مهم ترین ارکان مورد توجه نظام جمهوری اسلامی عنوان کرد و گفت: دشمن برای تزلزل کشور اسلامی ایران، این دو مقوله را نشانه گرفته است.

وی با تاکید بر اینکه استکبار جهانی برای سست کردن جمهوری اسلامی، تزلزل خانواده را مورد هدف قرار داده است، افزود: مهمترین رکن خانواده مادر است، اکنون دشمنان نظام جمهوری اسلامی ایران در پی این هستند تا با مخدوش کردن چهره مادر در خانواده های ایرانی، نظام جمهوری اسلامی را سست و در نهایت به کشور لطمه بزنند.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی واحد اصفهان برگزاری نشست های فرهنگی را مهمترین راه مبارزه با توطئه دشمنان عنوان کرد و گفت: این گردهمایی فرهنگی که با حضور معاونین فرهنگی از سراسر کشور به میزبانی دانشگاه آزاد اسلامی واحد اصفهان برگزار می‌شود بر مباحث فرهنگی، بالاخص موضوع مهم عفت و حجاب تاکید دارد.

آذین با بیان اینکه در این نشست دو روزه، برنامه ها در قالب سخنرانی و ارایه مباحث تبیینی و عملیاتی مباحث مهم کشور به صورت میزگرد و کارگاه برگزار می‌شود، در خصوص دیگر برنامه های جانبی این نشست، گفت: چند میزگرد با حضور مدیران کل معاونت های فرهنگی دانشجویی برگزار می شود که این میزگردها با هدف بررسی مسایل روز کشور از جمله مباحث اجتماعی، اقتصادی و بین المللی برگزار می‌شوند.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی واحد اصفهان با بیان اینکه استان اصفهان یکی از قطب های علمی مهم در کشور است، خاطر نشان کرد: ۱۷۷ مرکز آموزش عالی در استان اصفهان وجود دارد که از این تعداد، ۲۸ واحد تحت عنوان دانشگاه آزاد اسلامی با سهم ۱۶ درصدی در اصفهان درحال فعالیت هستند.

وی با بیان اینکه ۸۰ هزار دانشجو در واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی استان در مقاطع کاردانی، کارشناسی ارشد و دکتری مشغول تحصیل هستند، گفت: دانشگاه آزاد اسلامی واحد اصفهان دارای ۱۸ هزار و ۲۷۳  دانشجو در ۲۰۹ رشته است و این دانشگاه، تعداد ۴۷۷ نفر کارمند را در خود جای داده است.

به گزارش ایسنا، دومین نشست سراسری معاونین فرهنگی و دانشجویی واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی به میزبانی واحد اصفهان (خوراسگان) به مدت دوروز، در حال برگزاری است.