متن نامه جیانی اینفانتینو به شرح زیر است:

مهدی عزیز

از دریافت نامه فدراسیون فوتبال ایران در تاریخ ۱۰ جولای (۱۹ تیر ماه) تشکر و قدردانی می‌کنم.

نمایندگان فیفا و تیم‌های ملی شرکت کننده با خاطرات فراموش نشدنی بسیار و دوستی‌های جدیدی که در طول مدت اقامتشان در روسیه به دست آورده بودند به خانه برگشته و جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه را که بهترین جام جهانی از  نظر برگزاری مسابقات و کیفیت بالای فوتبال تاکنون است، را رقم زدند.

از حضور تیم ملی شما در بیست و یکمین جام جهانی که پنجمین حضور تیم ملی فوتبال ایران در این تورنمنت‌ها نیز بود، قدردانی می‌کنم. جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه جشن فراموش نشدنی فوتبال بود که مهم‌ترین عامل در زیبایی این جشن حضور «تیم‌ ‌ملی» بود.

به تیم‌ ‌ملی فوتبال ایران که با حضورش در این تورنمنت، با نمایشی جذاب در ورزشگاه موردویا آرنای سارانسک پایان داد در حالی که رویای پیروزی را تا دقایق آخر بازی حفظ کرده بود، تبریک می‌گویم.

لطفا سلام و درود من را به تمام کسانی که در این کمپین نقشی داشتند از جمله بازیکنان، سرمربی کارلوس کی‌روش، تیم پزشکی و فنی و البته طرفداران بسیار تیم برسانید.

چنین دستاوردی بدون شک نتیجه‌ سخت کوشی، حرفه‌ای‌گری، توجه به جزئیات و همچنین عشق و علاقه به فوتبال است. تمام این موارد منتهی به آینده‌ای امیدبخش و پر از موفقیت خواهد شد.

بهترین‌ها را برایت آرزو می‌کنم و مشتاقانه منتظر دیدار دوباره شما در ماه آینده در مراسم جوایز بهترین‌های فوتبال "فیفا ۲۰۱۸" لندن هستم.