سرهنگ علی قاسمی دراین‌باره گفت: در ساعت ۲۲ سه شنبه ماموران کلانتری حین گشت زنی با مرد جوانی مواجه شدند که کوله پشتی مشکوکی به دوش داشت و در حال پرسه زنی مقابل خانه ای بود.

 

وی افزود: مرد کوله پشتی به دوش مورد پرس و جو قرار گرفت که دقیقه ای بعد ناگهان مرد دیگری شبیه به وی، بالای دیوار خانه دیده شد و سریعا ماموران وارد عمل شدند و پس از دستگیری مظنون کوله پشتی به دوش سریعا وارد خانه شدند.

وی در ادامه گفت: مظنون دیگری از همان بالای دیوار به داخل خانه بازگشت که پس از ورود ماموران به خانه دستگیر و مشخص شد قبل از رسیدن ماموران دو جوان دیگر نیز که از همدست های این دو نفر بودند بوسیله متهم دوم از رسیدن پلیس با خبر و از محل متواری شده بودند.

وی ادامه داد: با مشخص شدن این موضوع، محل مورد بررسی قرار گرفت که با این وجود هیچ خبری از سارقان دیگر نبود. بعد از دلالت این دو متهم به کلانتری، محدوده تحت مراقبت قرار گرفت که در نتیجه یک متهم دیگر نیز با هوشیاری ماموران گشت کلانتری در حالیکه قسمتی از اموال سرقتی را نیز با خود به همراه داشت دستگیر و به کلانتری دلالت داده شد.

قاسمی اظهار کرد: متهمان مورد بازرسی قرار گرفتند که از جیب شلوار یکی از آنان سوئیچ مربوط به خودروی پژوی ۴۰۵ کشف شد و متهمین که تا به آن لحظه در برابر پلیس سکوت کرده بودند ، لب به اعتراف گشودند و محل پارک خودرو را به ماموران نشان دادند.

وی افزود: آنها مدعی شدند چهار نفره با یک دستگاه خودروی ۴۰۵ که صاحب آن یکی از برادران دوقلو بود، به خانه های شناسایی شده می رفتند که در اقدام آخر خود، در حال سرقت دستگیر شدند.

وی تصریح کرد: متهمین به پنج فقره سرقت اعتراف کردند که با تجسس خودروی پژو ۴۰۵ آنها، لوازمی مربوط به سرقت از منزل مانند پیچ گوشتی های مخصوص و دیلم کشف شد. علاوه بر این متهمان دستکش مخصوص و اسپری گاز اشک آور نیز به همراه داشتند که از آنان کشف و ضبط شد.

قاسمی ادامه داد: دو متهم اول که برادران دوقلو بودند مورد بازجویی قرار گرفتند و اعتراف کردند برای اینکه خانه های خالی دربند را شناسایی کنند در یکی از رستوران های معروف منطقه از مدت ها پیش کار می کردند و دو نفر دیگر نیز که تنها یکی از آنها دستگیر شده بود در یکی از رستوران های معروف تجریش کار می کردند و آنها نیز متعاقبا خانه های خالی مناطق تجریش را مورد شناسایی قرار می دادند تا در فرصت مناسب اقدام به خالی کردن منازل شناسایی شده کنند.

رئیس کلانتری ۱۲۲ دربند در انتها گفت: هر سه متهم از سارقان سابقه دار بودند و در سوابق خود سرقت از منازل شهروندان تهرانی را داشتند که در انتها هر سه نفر، برای انجام تحقیقات تکمیلی، تحویل پایگاه یکم آگاهی تهران بزرگ شدند.