نتیجه بازی استقلال و السد در آزادی، خیلی‌ها را نگران کرده بود پرسپولیس هم در دوحه، شب سختی داشته باشد اما تیم بسته برانکو، توانست با نمایش دفاعی عالی موقعیت چندانی به الدحیل ندهد و با شکستی حداقلی، به بازی برگشت امیدوار بماند. پرسپولیس و برانکو، در این بازی مالکیت توپ را کاملا به الدحیل داده بودند اما در دفاع، عملکردی داشتند که در این فصل لیگ قهرمانان، هیچ تیمی نتوانسته بود در دوحه ثبت کند.

مهمترین موفقیت پرسپولیس در قطر، امن کردن دروازه بیرانوند بود. پرسپولیسی‌ها در دفاع، فقط یک بار اشتباه بزرگی داشتند و گل خوردند. غیر از آن صحنه، اجازه هیچ شوت داخل چارچوبی از داخل محوطه به بازیکنان الدحیل ندادند و تنها باری که بیرانوند مجبور به واکنش شد، یک شوت خارج محوطه بود.

در ۴ میزبانی قبلی الدحیل در لیگ قهرمانان آسیا، این اولین باری بود که آن‌ها، فقط ۲ ضربه داخل چارچوب داشتند. ۵ ضربه از داخل مجوطه جریمه هم، رکورد کمترین شوت داخل محوطه الدحیل در این فصل لیگ قهرمانان است.

یکی از نقاط قوت الدحیل، حفظ توپ و موقعیت سازی با پاس‌کاری‌های پی در پی محسوب می‌شود. پرسپولیس در این بازی، در خراب کردن بازی حریف هم بهترین عملکرد را داشت. از ۴۷۰ پاس بازیکنان الدحیل، ۷۴،۵ درصد آن‌ها به هدف رسیدند. آماری که در این فصل لیگ قهرمانان، بدترین آمارشان محسوب می‌شود.

آمار دفاعی پرسپولیس هم بهترین آمار، در بین تیم‌هایی است که در دوحه روبروی پرسپولیس قرار گرفتند. پرسپولیسی‌ها ۲۱ تکل موفق و ۲۲ دفع توپ داشتند. ۷۶ درصد تکل‌های آن‌ها هم صحیح بود که در همه زمینه‌ها، آن‌ها را تبدیل به موفق‌ترین تیم در دفاع مقابل قهرمان فوتبال قطر می‌کند.

دفاع خوب و کم اشتباه، برگ برنده پرسپولیس در قطر و مقابل قدرتمندترین تیم فصل گذشته غرب آسیا بود. عملکردی که پرسپولیس را برنده نکرد و حتی جلوی شکست آن‌ها را نگرفت، اما امید تیم برانکو را زنده نگه داشت تا سه هفته بعد و در ورزشگاه آزادی، مقابل ۸۰ هزار تماشاگر شانس بازگشت و جشن صعود داشته باشند.