تارنمای خبری اسپرت روز چهارشنبه نوشت: تیم بارسلونا تنها چند ساعت پیش از بسته شدن پنجره نقل و انتقالات فرصت دارد تا با یک تغییر معجزه وار، پنجره تابستانی را با امضای قرارداد با یک هافبک بین المللی و تراز اول به پایان برساند.

پوگبا (منچستریونایتد)، دی یانگ (آژاکس) و یا رابیو (پاری سن ژرمن) از مدت ها پیش در رادار کاتالان ها بودند و دپارتمان ورزشی باشگاه در این مدت تلاش کرده است تا یکی از این سه بازیکن را جذب کند، اما با توجه به عدم صدور رضایت نامه توسط باشگاه هایشان، انتقال دو نفر از این سه بازیکن تقریبا غیرممکن به نظر می رسد. در واقع تنها گزینه ای که باشگاه همچنان می تواند روی آن حساب کند هافبک جوان پاری سن ژرمن است و تیم پاریسی تصمیم نهایی خود را برای فروش این بازیکن پر مشتری، در روز پایانی پنجره نقل و انتقالات اعلام خواهد کرد.

در این بین، بهترین زمان ممکن برای بارسلونا به منظور امضای قرارداد با هافبک بازی ساز و آماده برای پر کردن جای خالی «آندرس اینیستا» ستاره سابق این تیم، هم زمان با ورود «آرتورو ویدال» بود؛ در واقع آن ها زود دست به کار شدند، اما هیچ کدام از دو باشگاه آژاکس و پاری سن ژرمن راضی به فروش بازیکنان خود نشدند.

در مورد دی یانگ که برای آژاکس هلند توپ می زند، دو باشگاه با امضای توافقی متعهد شدند تا دی یانگ در آینده تنها به بارسا منتقل شود.

اما قضیه در مورد رابیو کمی پیچیده تر بود، بارسایی ها از تمایل این بازیکن برای جدایی از پاری سن ژرمن آگاهی داشتند و از این رو تصمیم گرفتند تا مذاکراتی دوستانه را با تیم پاریسی آغاز کنند. اما پاری سن ژرمن قصد فروش هافبک خود را نداشت و حتی تهدید کرد که در صورت ادامه این روند توسط بارسا، به فیفا شکایت خواهد کرد. این در حالی است که با توجه به تمایل رابیو برای پیوستن به آبی اناری پوشان، پاریسی ها می دانند که در نهایت تا تابستان آینده او را از دست خواهند داد.

علاوه بر این، پوگبا هم که در هفته های اخیر به واسطه تنش هایش با «خوزه مورینیو» سرمربی شیاطین سرخ، تیتر اول روزنامه ها را به خود اختصاص داده، تمام تلاش خود را برای فشار آوردن به منچستریونایتد به منظور صدور رضایت نامه انجام داده است. اما خبرها از اولدترافورد حاکی از آن است که این تیم به هیچ عنوان قصد ندارد در مقطع حساس کنونی او را از دست بدهد.

با این حال، بارسلونا تایید کرده است که دو نفر از این سه بازیکن یک سال دیرتر از زمان پیش بینی شده ، یعنی تا ژانویه آینده به نیوکمپ می آیند.