حسینعلی حاجی دلیگانی در تذکری در جلسه امروز مجلس شورای اسلامی در مورد گرانی های افسار گسیخته اخیر خطاب به مطهری که اداره جلسه را برعهده داشت، اظهار کرد: جناب آقای دکتر! دیروز که سؤال از رئیس جمهور برگزار شد، پاسخ های ایشان در ۴ مورد قانع کننده نبود. مردم انتظار دارند که آقای رئیس جمهور یک برنامه برای برون رفت از گرانی های به وجود آمده ارائه دهند.

حاجی‌دلیگانی ادامه داد: این برنامه باید طوری باشد که از یک طرف کاهش قدرت خرید مردم در نیازهای روزمره‌شان را جبران کند و از طرف دیگر ایجاد ثبات در قیمت ها را داشته باشد.

نماینده مردم شاهین شهر افزود: امروز برای ساخت ساختمان، میلگرد، تیرآهن، کاشی، سرامیک، سیمان و... همه و همه گران شده اند. یک عدد پفک از ۱۰۰۰ تومان به ۲۰۰۰ تومان رسیده است. در بخش کشاورزی آن نیازهایی که برای تولید گندم در سال آینده نیاز است، از کود شیمیایی گرفته تا نیازهای دیگر گران شده است و تهدید کاهش کشت گندم ممکن است اتفاق بیفتد.

مطهری در پاسخ به تذکر حاجی دلیگانی گفت: البته در جلسه دیروز قرار نبود رییس جمهور برنامه ارائه دهند. ایشان به مجلس آمده بودند تا به سوالات پاسخ دهند. چیزی که مد نظر شماست باید در جای دیگری انجام شود.