قاسم میرزایی نیکو در نطق میان دستور امروز مجلس شورای اسلامی ضمن تبریک به مناسبت عید غدیر، گفت: ما به این مردم قول دادیم که مرد باشیم. امروز ۱۰ سال است که از ادبیات بگم بگم گذشته است. مردم ما در انتظار امید نشسته‌اند. آن‌ها منتظر صلح و آرامش هستند.

وی افزود: هزاران بار قصه گفتیم، از اقتصاد و فقر و از اقتصاد مقاومتی گفتیم، اما از خودمان نگفتیم. نگفتیم از انسان‌های شریفی که لابه‌لای صفحات تاریخ گم می‌شوند. از بازرگان تا میرحسین، از خاتمی تا هاشمی یا یک بازیگر یا یک رهگذر ساده. فرقی ندارد وقتی قرارمان فراموشی کسی باشد که جانش و زندگی‌اش را فدای اسلام و میهن کرد.

نماینده مردم دماوند و فیروزکوه در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: یک روزی بر دهان سعید حجاریان گلوله‌ای اصابت کرد. تیرانداز جوانی بود که بعدها آزاد شد، اما آن تفکر امروز از خفگی در استخر می‌گوید، اما ما سکوت کردیم. ما در برابر محدودیت‌های خاتمی و در برابر حصر سه پیر موسفید "میرحسین، زهرا رهنورد و کروبی" سکوت کردیم. وقتی حرمت سردار سازندگی در تریبون نماز جمعه شکسته شد سکوت کردیم.

میرزایی نیکو  با بیان اینکه صراط مستقیم فقط یک راه است آن هم تمکین به رای مردم و گفت‌وگوی ملی. نخبگان کشور باید کنار هم بنشینند و قهرها کنار گذاشته شود،‌ ابراز عقیده کرد: نظارت استصوابی و دولت موازی امان را بریده، پول کثیف و دست ناپاک میان مسوولان فساد دوانده، فساد همچون اژدهای هفت سری است که هر روز از جایی سردر می‌آورد.

وی عنوان کرد: نادیده گرفتن حقوق شهروندی، دور زدن قانون، دستگیری فله‌ای ورطه‌ نابودی است. در این روزها دلواپسان تکرار می‌کنند. غم مردم، معیشت و بیکاری است اما گذر تاریخ نشان داد در موضوعی چون ملی شدن صنعت نفت هنگامی که ملیت و اسلامیت دست به دست هم داد پیروز شدیم.

نماینده مردم دماوند و فیروزکوه در مجلس شورای اسلامی در پایان تاکید کرد: ما وعده دادیم، اما هنگامی که پشت میز رسیدیم یادمان رفت و سکوت کردیم. آزادی اندیشه و همه‌پرسی حق مردم است. بگذاریم مردم انتخاب کنند. آقای رییس جمهور با مردم صادق باشید.