به گزارش خبرگزاری رویترز، رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهور ترکیه همچنین به نابودی گروه‌های تروریستی موجود در این مناطق متعهد شد.

اردوغان اظهار داشت: اینطور نیست که به صورت دلخواهی تنها در برخی مناطق خاص تحت کنترل ترکیه در سوریه صلح و امنیت برقرار شود. انشاالله صلح را در سایر مناطق سوریه نیز برقرار خواهیم کرد و به یاری خداوند همین صلح را در عراقی که گروه‌های تروریستی در آنجا فعالیت دارند، محقق می‌کنیم.

رئیس‌جمهور ترکیه درگیری‌های موجود در منطقه و بحران فعلی ارز در این کشور را که از

آن با عنوان "جنگ اقتصادی" یاد می‌کرد به تلاش‌های سابق برای حمله به سرزمین‌ و ترک‌های آناتولی مربوط دانست و هشدار داد، چنین اقداماتی منجر به فروپاشی مناطق مجاور می‌شود.

وی افزود: کسانی که تلاش می‌کنند دلایل موقت مشکلات امروز ما را درک کنند به شدت در اشتباه هستند. حملاتی که امروز ما با آنها مواجه هستیم، ریشه در تاریخ دارند. فراموش نکنید که آناتولی همانند یک دیوار است و زمانی که این دیوار فرو بریزد، هرگز خاورمیانه، آفریقا، آسیای میانه، بالکان و یا قفقازی وجود نخواهد داشت.

آنکارا که از برخی گروه‌های مخالف سوریه حمایت می‌کند، در حال حاضر با همکاری مسکو و ایران برای دستیابی به راه حل سیاسی برای بحران سوریه تلاش می‌کند.

این کشور تاکنون دو عملیات را در مرزهای خود با سوریه انجام داده و تعدادی ایست‌های بازرسی نظامی در منطقه ادلب در شمال سوریه ایجاد کرده است.