یدیعوت آحارونوت گزارش داد، «بنیامین نتانیاهو» امروز –یکشنبه- با بیان این که از درگذشت «جان مک‌کین» عمیقا اندوهگین شده است، در صفحه شخصی خود در شبکه اجتماعی «فیس بوک» نوشت: «او یک وطن‌پرست و حامی جدی اسرائیل بود. همواره برای دوستی پیوسته‌ای که مک‌کین با شخص من و مردم اسرائیل نشان می‌داد، ارزش قائل خواهم بود. حمایت او از اسرائیل هیچ‌گاه ضعیف نشد».

خبر درگذشت سناتور مک‌کین پس از آن اعلام شد که خانواده‌اش روز جمعه اعلام کردند که او درمان بیماری سرطان خود را به دلیل پیشرفت آن متوقف کرده است.

مک‌کین شش دوره عضو سنای آمریکا بود و در این مجلس ریاست کمیته نیروهای مسلح را بر عهده داشت و همگان وی را به عنوان کارشناس مسائل دفاعی و امور خارجی می‌شناختند.

جان مک‌کین به عنوان سیاست‌مداری محافظه‌کار شناخته می‌شد و در خصوص سیاست خارجی به داشتن موضعی تهاجمی مشهور بود. او دو بار تلاش کرد تا به مقام ریاست‌جمهوری آمریکا برسد، اما هرگز موفق نشد.

این سناتور نومحافظه‌کار جنگ‌طلب آمریکایی یکی از مخالفان بزرگ توافق هسته‌ای ایران (برجام) به شمار می‌رفت و در سال ۲۰۱۷ که «دونالد ترامپ» پیش از خروج از برجام از تایید پایبندی ایران به این توافق سر باز زد،‌ اقدام ترامپ را ستود.