محمد محمدزاده در گفت ‌وگو با ایسنا با اشاره به وضعیت ناوگان آمبولانس‌های حمل متوفی، اظهار کرد: در حال حاضر تعداد آمبولانس‌های حمل متوفی در بیرجند جوابگوی نیاز این شهر است.

وی این آمبولانس‌ها مجهز به سیستم های سرمایشی هستند، افزود: به دنبال این هستیم که از اتومبیل‌های بهتر استفاده کرده که امنیت لازم را داشته باشند.

سرپرست سازمان مدیریت آرامستان‌های شهرداری بیرجند بیان کرد: در حال حاضر پنج دستگاه آمبولانس‌ حمل متوفی در بیرجند از طریق خصوصی و دو دستگاه توسط شهرداری تامین شده و فعالیت می ‌کنند. 

محمدزاده ادامه داد: موسسه راجعون یک بخش خصوصی است که امورات مرتبط با متوفیان از قبیل ملزومات کفن و دفن را انجام می‌دهد.

سرپرست سازمان مدیریت آرامستان‌های شهرداری بیرجند با اشاره به پروژه ‌های هفته دولت، بیان کرد: به مناسبت هفته دولت پروژه‌هایی افتتاح و کلنگ زنی خواهد شد.

محمدزاده ادامه داد: کلنگ زنی سالن توسعه آرامستان بیرجند و افتتاح نمایشگاه سنگ از پروژه ‌های افتتاحی هفته دولت خواهد بود.

وی با بیان اینکه سالن اجتماعات آقایان در سازمان مدیریت آرامستان‌ها توسعه می‌یابد، اظهار کرد: 245 متر مربع به مساحت این سالن اضافه می‌شود. 

سرپرست سازمان مدیریت آرامستان‌های شهرداری بیرجند از هزینه ۲۴۰ میلیون تومانی برای افزایش فضای سالن اجتماعات آقایان خبر داد و بیان کرد: مدت اجرای این پروژه از ابتدای مرداد تا پایان شهریورماه امسال است. 

محمدزاده خاطر نشان کرد: ساماندهی شرایط فعلی، رفاه شهروندان در زمان برگزاری مراسم و خدمات رسانی بهتر به شهروندان از جمله اهداف از انجام این پروژه بوده است. 

برپایی نمایشگاه صنوف حکاکی سنگ

وی ادامه داد: در نمایشگاه سنگ، شش غرفه به صنف حکاکان از طریق مزایده داده می‌شود و با این کار حکاکان و صنوف سنگ قبر تجمیع خواهند شد. 

سرپرست سازمان مدیریت آرامستان های شهرداری بیرجند اظهار کرد: در حال حاضر ۱۳ هزار و ۵۰۰ مترمربع آسفالت در ورودی آرامستان اجرا شده است. 

محمدزاده مسقف شدن بلوک‌ها به مساحت هزار مترمربع و ایجاد فضای سبز و آبیاری این فضا را در محیط آرامنستان، از برنامه ‌های در حال انجام عنوان کرد.

وی اظهار کرد: تعرفه‌های قبور آرامستان براساس تعرفه‌های شورای شهر ابلاغ می‌شود و پس از تایید کمیته اعتبار فرمانداری بیرجند به آرامستان ابلاغ می‌شود.

وضعیت مطلوب تعداد قبور در بیرجند

سرپرست سازمان مدیریت آرامستان های شهرداری بیرجند با بیان اینکه دلالی قبر در بیرجند وجود ندارد، افزود: سازمان براساس تقاضای شهروندان سند صادر می‌کند و از دلالی در این مورد جلوگیری می‌شود.

محمدزاده با اشاره به ظرفیت آرامستان بیرجند، یادآور شد: تعداد سردابه‌های خالی در آرامستان بیرجند مطلوب است و هیچ گونه کمبودی در این مورد وجود ندارد.