امیر سرتیپ سعید شعبانیان قبل از خطبه های نماز جمعه این هفته شهر یزد در مسجد ملااسماعیل، افزود: استکبار جهانی و حامیان آنها با وضعیت صنعت دفاعی ما آگاهی دارند و اگر گلوله ای به ایران اسلامی شلیک کنند، با ۱۰ گلوله پاسخ آنها را خواهیم داد.

وی ادامه داد: به برکت انقلاب اسلامی و با بهره گیری از ظرفیت جوانان مومن و متخصص و تکیه بر دانش بومی تمام نیاز نیروهای مسلح کشور توسط خودمان تولید، کار تعمیر و بازسازی تجهیزات نظامی نیز به خوبی انجام می شود. 

این مسئول با اشاره به اینکه نظام اسلامی ایران با رهبری حضرت آیت الله خامنه ای ، موفقیت و امنیت کامل را برای کشور به ارمغان آورد، اظهار داشت: صنعت دفاعی ایران نتیجه 40 سال تلاش متخصصان و دانشمندان ایرانی با رویکرد خودکفایی است.

به گفته وی، ساخت انواع موشک تا برد 2 هزار کیلومتر از نتایج تکیه به دانش بومی و ظرفیت های جوانان متخصص است که این روند بر حسب نیاز و توصیه های مقام معظم رهبری برای خودکفایی ادامه دارد.

معاون بازرسی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح به تحریم و تهدید دشمنان در عرصه های مختلف و جنگ اقتصادی علیه انقلاب اشاره کرد و راه عزت را در سایه ایستادگی، بصیرت و ولایتمداری مردم دانست .

شعبانیان یادآور شد: پیروی از ولایت فقیه موجب عزت و اقتدار ایران و عبور از تمام توطئه های مستکبران جهان به سرکردگی آمریکاست و باید مردم و مسئولان همچنان گوش به فرمان معظم له در تمامی صحنه ها حضور داشته باشند.

معاون بازرسی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح پنجشنبه شب در دیدار با آیت الله محمدرضا ناصری یزدی نماینده ولی فقیه و امام جمعه یزد گفته بود : با بهره گیری از توان نیروهای مومن و فداکار و به برکت انقلاب اسلامی، تمام نیازهای دفاعی در داخل تولید و تامین می شود و هیچ وابستگی به خارج نداریم .

شعبانیان در این دیدار افزود: با تکیه بر ظرفیت های داخلی، توانایی هر‌گونه نیازهای نظامی و دفاعی را در کشور داریم و مشکلی وجود ندارد .

وی به هشت سال دفاع مقدس اشاره کرد و ادامه داد: در آن زمان هیچ کشوری حتی حاضر نبود ‌به جمهوری اسلامی سیم خاردار بفروشد ولی امروز جزو کشورهای موفق در عرصه دفاعی دنیا هستیم .

این مسول به همکاری پنج هزار شرکت صنعتی و دانش بنیان با وزارت دفاع اشاره کرد و یادآور شد: این شرکت ها بر حسب نیاز نسبت به تهیه و تولید وسایل دفاعی مورد نیاز فعالیت می کنند.