بهرام قاسمی ضمن ابراز همدردی با بازماندگان قربانیان این جنایت جنگی افزود: هنوز  اندک زمانی از بمباران اتوبوس حامل کودکان یمنی در صعده نمی‌گذرد که  جهانیان شاهد جنایت جدیدی علیه مردم مظلوم یمنی هستند.

وی افزود: استمرار و ادامه این گونه کشتار غیر نظامیان جز در سایه سکوت و بی‌تفاونی مجامع تاثیرگذار بین‌المللی نمی تواند اتفاق افتد و بار دیگر از  مجامع بین‌المللی و حقوق بشری می‌خواهیم با توجه به توالی این جنایات انسانی و تراژدی دردناک و آثار مخرب آن بر صلح و امنیت منطقه و جهان به هر طریق ممکن مانع از استمرار این جنایات از سوی هواپیماهای سعودی - اماراتی  به یمن شوند.

قاسمی تاکید کرد: کشورهای حامی تسلیحاتی نیروهای مهاجم به یمن که با در اختیار قراردادن بمب‌ها و سلاح‌های نابودکننده به آنان موجب به خاک و خون کشیدن زنان و کودکان یمنی شده‌اند در این جنایات شریکند  و باید به جامعه بین‌المللی  و مردم یمن پاسخگوی سیاست‌ها و نتایج اقدامات خود باشند.

قاسمی  از سازمان ملل متحد و کشورهای موثر در بحران یمن خواست تا تلاش‌های خود را برای توقف فوری حملات  افزایش داده  و تدابیر و اقدامات لازم برای حفاظت از سلامت و امنیت غیرنظامیان به ویژه زنان و کودکان به‌کار گیرند.