به گزارش اسپوتنیک، سرگئی ریابکوف رویکرد آمریکا برای جلوگیری از معامله با ایران را تهدید، باج گیری و ارعاب دیگران از جمله متحدان ایالات متحده دانست.

وی افزود: به نظر می رسد تحریم دیگر کشورها به تنها سیاست ایالات متحده تبدیل شده است و ما این رویکرد را در قبال ایران نیز مشاهده می کنیم.

به گفته ریابکوف، پیامی که از واشنگتن مخابره می شود حاکی از آن است که یا با ایالات متحده همکاری می کنید و از منافع تجارت با آمریکا بهره مند می شوید و ایران را ترک می کنید یا هر آنچه فکر می کنید درست است را انجام می دهید و با تحریم های آمریکا مواجه خواهید شد.

وی گفت: آمریکا در اجرای این رویکرد به ترساندن متحدان خود نیز متوسل شده است و تلاش می کند آنها را با تهدید و ارعاب از تجارت با ایران منصرف کند.

به گزارش ایرنا، دیروز نیز رسانه های روسیه خبر دادند که دیدار دبیر شورای امنیت روسیه و مشاور امنیت ملی رئیس جمهوری آمریکا در ژنو بدون نتیجه و صدور بیانیه پایان یافت.

در این نشست دو کشور در خصوص رویکردشان درباره سوریه، اوکراین، ایران و نقش روسیه در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا مذاکره کردند.

دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا اردیبهشت ماه امسال به صورت یک جانبه از توافق هسته ای گروه 5+1 با ایران موسوم به برجام خارج شد تا ایالات متحده بار دیگر نشان دهد این کشور به تعهدات خود به قوانین بین المللی و قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل متحده اهمیتی نمی دهد.

ترامپ پس از خروج آمریکا از توافق هسته ای وعده داد که تحریم های پیشین آمریکا علیه ایران را بازگرداند.