محمد جواد کولیوند رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، از ارسال نامه به دولت برای برگزاری  انتخابات سال آینده مجلس به صورت الکترونیکی خبر داد و گفت: برگزاری انتخابات مجلس به صورت الکترونکی به دولت ابلاغ شده و قوه مجریه نیز این موضوع را به وزارت کشور ابلاغ کرده است.

وی با بیان اینکه نرم‌افزار و سخت‌افزار برگزاری انتخابات مجلس، ریاست جمهوری و خبرگان رهبری باید به تائید شورای نگهبان برسد، ادامه داد: البته جلساتی در همین زمینه با مسئولان وزارت کشور داشته‌ایم که در آن جلسات نمایندگان شورای نگهبان نیز حضور داشته‌اند.

نماینده کرج در مجلس با تاکید بر اینکه راجع به برگزاری الکترونیکی انتخابات هم قانون داریم و هم تجربه برگزاری انتخابات شوراها در ۱۵۰ شهر به صورت الکترونیک را داریم، افزود: یقیناً باید انتخابات مجلس در سال آینده  به صورت الکترونیکی برگزار شود.

رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس با بیان اینکه  ممکن است انتخابات مجلس  به صورت ۱۰۰ درصدی در تمام شهرها به صورت الکترونیک برگزار نشود، اظهار داشت: به دنبال این هستیم حداقل ۵۰ درصد شهرها انتخابات‌شان به صورت الکترونیکی برگزار شود.