سارا سندرز سخنگوی کاخ سفید با اشاره به اعتراف مایکل کوهن وکیل سابق دونالد ترامپ به جرم‌هایش گفت: ترامپ هیچ کار اشتباهی انجام نداده است.

وی خطاب به خبرنگاران در کاخ سفید تاکید کرد: ترامپ کار اشتباهی نکرده است. هیچ اتهامی علیه ترامپ مطرح نیست.

از روز سه شنبه رسانه‌های آمریکایی از حصول توافق بین دادستان‌های این کشور با وکیل سابق ترامپ سخن گفته اند. بر اساس این توافق، مایکل کوهن، وکیل سابق ترامپ به‌ازای اعتراف به جرایم متعددی همچون تخلف در تأمین مالی در تبلیغات [انتخاباتی ترامپ]، فرار مالیاتی و تقلب بانکی، از تخفیف در مجازات بهره‌مند می‌شود.

دونالد ترامپ در واکنش به این خبر که در رسانه‌های آمریکا بازتاب گسترده‌ای پیدا کرد در صفحه شخصی خود در توئیتر با طعنه به کوهن نوشت: اگر کسی به دنبال یک وکیل خوب است من قطعا توصیه می کنم از خدمات مایکل کوهن بی بهره نگردد.

توافق مطرح شده میان دادستان‌ها و کوهن البته شامل صدور حکم حبس و یک جریمه مالی سنگین برای وکیل پیشین ترامپ نیز می‌شود.

منابع مطلع گفته‌اند که مایکل کوهن بر سر صدور حکم حبسی به‌مدت حداکثر سه سال اصرار داشت، اما دادستان‌ها بر صدور حکم حبسی به‌مدت ۵۰ ماه (۴ سال و دو ماه) اصرار دارند.

وکیل پیشین ترامپ همچنین بابت از دست دادن دارایی خود به‌خاطر پرداخت جریمه احتمالی نگران است.

با این حال، دادستان‌ها به وی گوشزد کرده‌اند که اگر وی به صحن دادگاه برود و در آنجا بدون اعتراف پیشینی، مجرم شناخته شود، در آنجا تمامی دارایی‌هایش ضبط و مصادره خواهد شد.

برخی منابع دیگر نیز گفته‌اند که دادستان‌ها تلاش دارند تا از مایکل کوهن در ماجرای پرداخت حق‌السکوت ۱۳۰ هزار دلاری به یک هنرپیشه فیلم‌های مستهجن پیش از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۶ آمریکا، اعتراف بگیرند. گفته می‌شود که کوهن به‌نمایندگی از ترامپ برای ساکت نگه‌داشتن این هنرپیشه فیلم‌های مستهجن، مبلغی بالغ بر ۱۳۰ هزار دلار را به او پرداخت کرده است.