حجت الاسلام سید احمد خاتمی دوشنبه شب همزمان با شهادت حضرت مسلم بن عقیل(ع) در نجف شهر سیرجان افزود: تاریخ بیانگر این حقیقت است که بی بصیرتی برخی خواص و خیانت افراد نفوذی موجب شهادت سفیر امام حسین (ع) در کوفه در آن برهه حساس شد.

وی با اشاره به سه عبرت تاریخی از شهادت حضرت مسلم (ع) افزود: اول اینکه نفوذی ها شهادت آن حضرت را رقم زدند و دوم بی بصیرتی و خیانت خواص در تنها گذاشتن ولایت و سوم رخ دادن حادثه جانگذار عاشورا بود.

امام جمعه موقت تهران با بیان برخی سهل انگاری ها در جریان توافقات برجام افزود : در هنگام توافق برجام ، رهبر معظم انقلاب تذکر داده بودند که اوباما رئیس جمهوری سابق آمریکا پای توافقات را به طور حتم امضا کند، چرا که رهبر بیدار ما می دانستند که رئیس جمهوری بعدی آمریکا پای این تعهدات نخواهد ایستاد و دیدیم همین عهد شکنی و ترفند به وقوع پیوست.

خاتمی با تشریح اصل پایبندی به ولایت و در مسیر امام قرار گرفتن گفت : رهبر معظم انقلاب می خواستند که اقتصاد ما با تکان های بیگانه ها به لرزه در نیاید.

وی اضافه کرد: طی ۴۰ سال گذشته هر زمان که در تنگنا بوده و بر اطاعت از ولایت اصرار داشته ایم ، پیروز میدان مبارزه با دشمن بوده ایم .

نماینده خبرگان رهبری گفت : این اطمینان را می دهم آیندگان ما پرچم اسلام را به حضرت صاحب الزمان(عج) خواهند سپرد و ما باید در مسیر حفظ اسلام استقامت داشته باشیم و هرگز از خط اسلام ناب محمدی و حریم دین جدا نشویم.

وی با تشریح سابقه دشمنی ها و تنوع راه های مقابله دشمنان با نظام اسلامی افزود : دشمن شیطنت های فراوانی می کند و در فضاهای مجازی چنین وانمود می سازد که پیروز میدان است و در این شرایط باید بیش از هر چیزی مراقب نفوذی ها ، افراد بی بصیرت و خیانت های خواص باشیم.