رویترز گزارش داد، دونالد ترامپ رئیس جمهور روز دوشنبه گفت به احتمال زیاد دوباره با کیم جونگ اون رهبر کره شمالی دیدار خواهد کرد.

وی که از مذاکرات ۱۲ ژوئن (۲۲ خرداد) خود با رهبر کره شمالی در سنگاپور دفاع می‌کرد گفت معتقد است پیونگ یانگ گام‌های مشخصی به سوی خلع سلاح برداشته است.

ترامپ در حالی که اصرار داشت موارد خوبی با کره شمالی در حال رخ دادن است از چین گلایه مند بود و گفت که این کشور به مانند گذشته در موضوع کره شمالی کمک نمی کند.

رئیس جمهور کره شمالی در ادامه گفت که فقط سه ماه در موضوع پیونگ یانگ وقت گذاشته است در حالیکه روسای جمهور قبلی آمریکا ۳۰ سال کار کردند [بدون هیچ نتیجه].

وی افزود: من آزمایش هسته ای کره شمالی را متوقف کردم. من آزمایش موشکی کره شمالی را متوقف کردم. ژاپن بسیار خوشحال است. چه اتفاقی دارد می افتد؟ چه کسی می‌داند؟ خواهیم دید.

ترامپ همچنین نشست سنگاپور را یک موفقیت ارزیابی کرد و تاکید کرد که کره شمالی دیگر یک تهدید هسته‌ای محسوب نمی‌شود.

رئیس جمهور آمریکا در ادامه در خصوص شخصیت رهبر کره شمالی گفت: من کیم را دوست دارم. او هم به من علاقه دارد. دیگر موشکی بالستیکی وجود ندارد که پرتاب شود، سکوت زیادی برقرار است...من رابطه شخصی بسیار خوبی با رئیس کیم دارم.

ترامپ در مصاحبه خود با خبرنگاران رویترز در پاسخ به این سوال که آیا چشم انداز نشستی دیگر با کیم وجود دارد پاسخ داد: به احتمال زیاد می‌خواهیم دیدار کنیم، اما نمی‌خواهم اظهار نظر کنم.