«جان بولتون» مشاور امنیت ملی کاخ سفید که به سرزمین های اشغالی سفر کرده است در مصاحبه با روزنامه جروزالم پست بار دیگر توافق هسته‌ای ایران را فاجعه بار خواند و گفت که واشنگتن با متحدان اروپایی خود برای اعمال فشار بیشتر علیه ایران کار خواهد کرد. 

بولتون از مقامات اروپایی متحد آمریکا خواست فشارها علیه ایران را تشدید کنند.

این درحالیست که کشورهای اروپایی از جمله فرانسه، انگلیس و آلمان از منتقدان سر سخت خروج آمریکا از برجام هستند و خواستار حفظ مناسبات اقتصادی خود با ایران برای حفظ توافق هسته‌ای می‌باشند.

وی افزود: جلوگیری از دستیابی ایران به سلاح اتمی یکی از اولویتهای اصلی سیاست خارجی آمریکا است و یکی از دلایل رئیس جمهور برای خروج از برجام نیز همین دلیل بوده است!

بولتون که روز یک شنبه وارد تل آویو شده است دوبار با «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر و همچنین با «آویگدور لیبرمن» وزیر جنگ رژیم صهیونیستی دیدار کرده است.

نتانیاهو در نشست خبری روز یک شنبه با بولتون با بیان اینکه وی دوست نزدیک اسرائیلی‌ها است، گفت: «ما دوستی بزرگتر از آمریکا نداریم، آن‌ها هم همین‌طور. سیاست‌ها و منافع ما در قبال سوریه و غزه یکسان است».

وی همچنین مجددا از تصمیم رئیس‌جمهور آمریکا برای خروج از توافق هسته‌ای ایران تقدیر کرده و مدعی شد: «او با این کار، حرف دل بسیاری از کشورهای منطقه را زد».

لیبرمن هم در دیدار با بولتون ضمن تشکر از او و حمایت‌های آمریکا گفت: «ما رئیس‌جمهوری همدل در کاخ سفید داریم و دولتی همدل و این مسئله به ما اجازه می‌دهد تا به طور قابل توجهی در مقابل دشمنانمان از شمال و جنوب تحرک داشته باشیم با تشکر از تو جان [بولتون]، شما کمک زیادی به امنیت اسرائیل کرده‌اید.»

بولتون قرار است به اوکراین نیز سفر کند و پس از آن به سوئیس می‌رود و با مقامات روسی دیدار و رایزنی خوهد داشت.