بهروز نعمتی، سخنگوی هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی در تشریح نشست غیرعلنی پارلمان با حضور وزیر دفاع گفت: در نشست غیرعلنی امروز امیر حاتمی و معاونان وزیر دفاع حضور داشتند و گزارش مفصلی از اقدامات و اتفاقات مهمی که در عرصه دفاعی کشور رخ داده، ارائه کردند.

وی ادامه داد: وزیر دفاع درباره مسائل موشکی، هواپیمای جدید جنگی، پهپادها و ناوشکن‌های مختلف که در عرصه دفاعی مشغول خدمت هستند، گزارشی ارائه کرد.

نماینده مردم تهران در مجلس  افزود: امیرحاتمی در این جلسه همچنین از اتفاقات خوبی که در عرصه دیپلماسی دفاعی و حضور در مجامع دفاعی دنیا رخ داده گزارش مفصلی به نمایندگان اعلام کرد.

سخنگوی هیئت رئیسه مجلس  ادامه داد: با توجه به فضای کشور، نوع تعاملات‌‌هایی که باید با کشورهای همسایه داشته باشیم موضوع تروریسم و راهکارهای پاک کردن منطقه از تیم‌های تروریستی نیز مورد بررسی قرار گرفت.

روایت لاهوتی از اظهارات وزیر دفاع

 

مهرداد لاهوتی نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی با اشاره به جزئیات نشست غیرعلنی امروز (دوشنبه، ۲۹ مرداد) پارلمان با وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، گفت: مجلس امروز پیش از نشست علنی، با امیرحاتمی جلسه غیرعلنی داشت که در این جلسه، وزیر دفاع گزارشی از دستاوردهای دفاعی کشور را به نمایندگان مجلس ارائه کرد. 

وی افزود: وزیر دفاع در جلسه غیرعلنی مجلس عنوان کرد که توان دفاعی جمهوری اسلامی ایران امروز از قدرت بازدارندگی برخوردار است.

نماینده مردم لنگرود در مجلس تصریح کرد: وزیر دفاع در بخش دیگری از سخنانش گفت که امروز توان دفاعی ایران به گونه‌ای است که هیچ قدرتی امکان تهدید ایران را، به‌ویژه در آب‌های سرزمینی و مرزی ندارد و توان دفاعی ایران اجازه تهدید به هیچ قدرتی را نمی‌دهد.

لاهوتی در پایان خاطرنشان کرد: وزیر دفاع در ادامه سخنانش در واکنش به تهدیدات آمریکا گفت که آمادگی مقابله با هر گونه تهدید نظامی آمریکایی‌ها را داریم و جمهوری اسلامی ایران در شرایط فعلی به این میزان از قدرت بازدارندگی و دفاعی رسیده است.