مراسم معارفه محمدمهدی طهرانچی، سرپرست جدید دانشگاه آزاد اسلامی ساعت ۱۶:۳۰ عصر امروز (یکشنبه ۲۸ مرداد) در سازمان مرکزی این دانشگاه برگزار شد و بدین‌ترتیب محمدمهدی طهرانچی از عصر امروز به صورت رسمی فعالیت خود را در دانشگاه آزاد آغاز کرد.

معارفه سرپرست جدید دانشگاه آزاد/ جلوگیری از حضور خبرنگاران / غیبت فرهاد رهبر

پیش از ظهر امروز هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی با حضور علی‌اکبر ولایتی، رئیس هیئت موسس و هیئت امنای دانشگاه آزاد جلسه فوری تشکیل داده و در قالب این جلسه فرهاد رهبر رئیس این دانشگاه عزل و محمدمهدی طهرانچی به عنوان سرپرست این دانشگاه منصوب شد.عصر امروز مراسم معارفه سرپرست جدید دانشگاه آزاد در شرایطی برگزار شد که به خبرنگاران اجازه ورود به سالن داده نشد .

در متن حکم ابلاغ شده از سوی علی اکبر ولایتی آمده است:«با عنایت به مصوبه جلسه فوق العاده هیات امناء، مورخ 28 مرداد 1397 و نظر به تجربه،تعهد و سوابق طولانی در سطوح عالی مدیریتی، علمی، آموزشی و پژوهشی جنابعالی را به سمت سرپرست دانشگاه آزاد منصوب می‌نمایم.امید است با بهره‌گیری از نظرات کارشناسان و صاحب‌نظران حوزه علم و دانشگاه و با توجه به منافع عالی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و منویات و رهنمودهای مقام معظم رهبری تمامی مساعی خویش را در جهت پیشرفت و تعالی علم و دانش و ساماندهی امور این دانشگاه در خدمت به فرزندان این مرز و بوم به کار بندید.»

ولایتی:دانشگاه آزاد ، بزرگ‌ترین دانشگاه حضوری جهان

به گزارش ایسنا، طبق اخباری که از سوی روابط عمومی دانشگاه آزاد در اختیار رسانه‌ها قرار گرفته ، در این مراسم دکتر ولایتی با تسلیت شهادت امام محمد باقر(ع)، ضمن تشکر از زحمات یک سال گذشته دکتر فرهاد رهبر، برای دکتر محمد مهدی طهرانچی به عنوان منتخب هیئت امنا آرزوی توفیق کرد.

وی با بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی در مسیر تحولات مثبت قرار دارد، تاکید کرد: باید روحیه امید و تحول‌خواهی را در بین اساتید و دانشجویان تقویت کرد و در جهت اجرای سیاست‌هایی که از ابتدا به عنوان محور اصلی فعالیت‌ها اعلام شده است، اعم از ارتقای کیفی برنامه‌ها و آموزش‌ها، شفافیت، استفاده از ظرفیت‌ها، جذب نخبگان، توجه به مناطق محروم، اجرای برنامه‌های متنوع فرهنگی و ... گام برداشت.

ولایتی با اشاره به اینکه دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان بزرگ‌ترین دانشگاه حضوری جهان بازوی قدرتمند علمی برای نظام جمهوری اسلامی محسوب می‌شود، گفت: این دانشگاه قادر است در حل مسائل و مشکلات کشور در کنار سایر ارکان نظام فعالیت کرده و در جهت توسعه و پیشرفت کشور و مواجهه با مشکلات و تنگناها و ارائه راه‌حل‌های مناسب و کارآمد، گام های اساسی را بردارد.

ولایتی دانشجویان، اساتید و کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی را سرمایه‌های کشور قلمداد کرد که با مدیریت کارآمد و انقلابی می‌توانند زمینه‌ساز تمدن‌سازی اسلامی شوند.

طهرانچی: توجه به دوره کارشناسی به عنوان پایه‌ای‌ترین بخش آموزش عالی

سرپرست جدید دانشگاه آزاد اسلامی نیز در این مراسم با تاکید بر لزوم توجه به تحصیلات تکمیلی به عنوان موتور محرک دانشگاه مسئله محور و برنامه محور، گفت: گذار از مفهوم دانشگاه به دانش شهر در خلق تمدن نوین اسلامی با هسته نرم تحول علوم انسانی در مرکز و علوم و فناوری های نوین در پیرامون باید در دستور کار قرار بگیرد، ضمن آن که توجه به دوره کارشناسی به عنوان پایه‌ای‌ترین بخش آموزش عالی در ایجاد اشتغال دانش بنیان نیز یکی از رئوس اصلی برنامه‌ها است.

وی ضمن تشکر از حسن اعتماد دکتر ولایتی و اعضای هیئت امنا گفت: امیدواریم بتوانیم با سرمایه حمایت اعضای هیئت امنای دانشگاه و همراهی کلیه مدیران، کارکنان، اعضای هیئت علمی و دانشجویان حرکت رو به جلوی دانشگاه آزاد اسلامی را سرعت ببخشیم.

طهرانچی همچنین از زحمات فرهاد رهبر طی یک سال گذشته تشکر کرد و گفت: مدیریت اصولگرا، خدمت محور است نه شخص محور . سال گذشته کلیه اعضای هیئت امنا و بنده به دکتر رهبر رای دادیم، امسال نیز کلیه اعضای هیئت امنا و دکتر رهبر به این حقیر اعتماد کردند.

وی با تشریح برنامه‌های پیش‌بینی شده برای مدیریت دانشگاه در دوره جدید با اشاره به تاکیدات، دیدگاه‌ها و نظرات ریاست هیئت موسس و امنای دانشگاه آزاد اسلامی در ارتباط با تحول بخشی به فعالیت‌های دانشگاه افزود: توجه به ارتقای سطح کیفی فعالیت‌ها و استفاده از توان و ظرفیت بی نظیر دانشگاه در مسیر پیش رو، با جدیت دنبال خواهد شد.

 طهرانچی همچنین با بیان اینکه باید به سمت چابک کردن تصمیمات در حوزه مدیریت استانی پیش رفت گفت: توجه به رسالت‌های اجتماعی دانشگاه از برنامه‌های اساسی در دوره جدید خواهد بود.