محمد حسین مقیمی بعد از ظهر یکشنبه و در حاشیه جلسه شورای ترافیک استان تهران در جمع خبرنگاران با بیان این که تغییر ساعت کاری ادارات استان تهران سبب صرفه جویی روزانه ۴۰۰ مگاوات شده است، گفت: قطعی بدون اطلاع برق در ابتدای اجرای طرح خساراتی را به برخی مرغداری ها و هتل ها وارد کرد، اگر اجرای طرح تغییر ساعت کاری ادارات را اجرا نمی کردیم، مردم در تامین آب آشامیدنی و برق با مشکل مواجه می شدند.

وی گفت: در ادامه طرح، اطلاع رسانی در این خصوص توانست مشکلات و خسارات به وجود آمده را تا حدودی رفع کند، اما نهادها و شرکت‌هایی که به دلیل اجرای طرح تغییر ساعت کار ادارات متضرر شدند، می‌توانند از طریق بیمه و یا شرکت برق پیگیری کنند.

استاندار تهران در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران در خصوص افزایش قیمت مرغ نیز گفت: این نوسانات به دلیل دیر رسیدن کالاهای مورد نیاز به فروشندگان است و به مرور حل می شود و روند کلی به سمت تثبیت قیمت‌ها پیش می‌رود.

مقیمی گفت: نوسانات قیمت ارز نیز دلیل دیگری بر افزایش قیمت مرغ بود، چرا که مرغداران ارز را با قیمت های مختلف می خریدند.

وی احتکار را دلیل دیگر افزایش قیمت مرغ دانست و افزود: باید کالاها با سود عادلانه به دست مردم برسد، اما متاسفانه برخی افراد در پی سود بیشتری بودند و تحت تاثیر برخی تبلیغات رو به احتکار کالا و یا فروش با قیمتی بیش از قیمت مصوب کردند و سبب ایجاد تنش در بازار شدند.

استاندار تهران با بیان اینکه خرید ارز با قیمت‌های مختلف توسط مرغداران سبب نوسان قیمت مرغ در بازار شده است افزود: احتکار کالاها از جمله مرغ نیز در افزایش قیمت‌ها بی‌تأثیر نیست که باید از همان ابتدا که کالاها تولید و  وارد بازار می‌شد با یک سود عادلانه‌ای به فروش می‌رسید منتها برخی از افراد به دنبال سود بیشتر بوده و تحت تأثیر بعضی تبلیغات و القائات سبب ایجاد چنین تنشی در بازار شدند.

مقیمی اختلاف قیمت را سبب بروز مشکلاتی در خصوص عرضه مرغ در بازار دانست و گفت: باید سود فروش کالا عادلانه باشد و این یک قانون کلی است، اما برخی فروشندگان در ۳ ماه اخیر سعی کردند، به جای عرضه کالاهای خود در بازار اقدام به احتکار اجناس کنند.

وی گفت: مردم در خصوص تامین ارز مود نیاز بازار نیز نگران نباشند، چرا که ارز برای نیازمندی های اساسی به مقدار کافی وجود دارد.