سردار محمدرضا یزدی عصر امروز در «سومین نشست تخصصی حقوق بشر آمریکایی از منظر مقم معظم رهبری»  با بیان اینکه حضور آمریکا در کشورهای دیگر و دخالت در امور آنها بسیار تاسف‌انگیز است و سبب از بین رفتن حکومت‌های مردمی و سرکوب مردم می‌شود، اظهار داشت: حمله آمریکا به عراق به بهانه وجود سلاح کشتار جمعی بود اما برای همه مشخص شد که این موضوع صحت نداشت.  

وی با اشاره به نقص برجام توسط آمریکا گفت: در طرح تحریم‌ها در واقع دولت‌ها مطرح هستند و مردم نباید تحریم شوند، اما آمریکایی در واقع مردم ایران را تحریم کردند و با چنین رفتار دوگانه‌ای مدام هم دم از حقوق بشر می‌زنند.

سردار یزدی با اشاره به رفتار دوگانه استکبار با حقوق بشر عنوان کرد: آمریکایی‌ها و غربی‌ها مردم دنیا را در اقصی نقاط جهان تار و مار کردند ولی کشوری که بخواهد از حق خود دفاع کند را تروریست می‌نامند.

وی با بیان اینکه استکبار در جهان تخم نفرت و جنگ را پراکنده است و به فرموده مقام معظم رهبری در ۱۰۰ سال گذشته بیشترین جنگ‌ها را غربی‌ها راه انداخته‌اند و در همه این جنگ‌ها آمریکا نقش تعیین‌کننده‌ای داشته است، افزود: غربی‌ها و آمریکا خود را مدعی حقوق بشر می‌دانند در حالی که جنایت‌های بی‌شمار آنان در یمن، سوریه، عراق و افغانستان گواه بر ادعای پوچ آنهاست.

فرمانده سپاه تهران بزرگ با بیان اینکه در آمریکا ۷ میلیون نفر تحت نظارت کیفری، ۶ میلیون نفر تحت آزادی مشروط هستند و کشتار روزانه در این کشور در حال افزایش است، عنوان کرد: ۶۵۰ میلیون سلاح غیرنظامی در دنیا وجود دارد که ۴۸ درصد آن در اختیار مردم آمریکاست که تنها  ۵ درصد جمعیت دنیا را تشکیل می‌دهند.

سردار یزدی با بیان اینکه حقوق بشر آمریکایی یعنی دستبندزدن به کودک ۵ ساله گفت: اگر یک زن آمریکایی با حجاب در شهر بگردد قدیسه است، اما زنان ایرانی باید مانند زن‌های سینمای غربی خود را عرضه کنند و این دوگانگی‌ها در تمام رفتارهای استکبار دیده می‌شود.