هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید امروز سه میلیون و 726 هزار تومان به فروش می رود که نسبت به پایان معاملات دیروز تغییری نداشته است اما بهای هر قطعه تمام بهار آزادی طرح قدیم با کاهش 30 هزار تومانی، سه میلیون و 373 هزار تومان عرضه می شود.

معامله گران هر نیم سکه را با 20 هزار تومان کاهش یک میلیون و 732 هزار تومان به خریداران عرضه می کنند اما ربع سکه با رشد 10 هزار تومانی 891 هزار تومان ارزش گذاری شده است.
بهای سکه گرمی نیز نسبت به دیروز تغییری نداشته و ۴۹۱ هزار تومان است.
تعطیلی بازارهای جهانی در روز یکشنبه و پایداری آن در نرخ 1184 دلار و 75 سنت برای هر اونس، به تعدیل نرخ ها در بازار مسکوکات طلا کمک کرده است اما هر گرم طلای خام 18 عیار با 1270 تومان رشد نسبت به دیروز 291 هزار و 350 تومان به فروش می رود.

** تعدیل نرخ ها در سامانه ارزی سنا
بر مبنای نرخ های اعلام شده در سامان نظارت ارز (سنا) که بیانگر میانگین وزنی نرخ خرید و فروش ارز بر مبنای معاملات ثبت شده توسط صرافی های مجاز کل کشور است، بهای فروش هر یورو تا ساعت ۱۵ امروز به ۹۳ هزار و ۸۷۸ ریال، هر دلار آمریکا ۹۹ هزار و ۹۶۶ ریال و هر درهم امارات ۲۱ هزار و ۹۳۶ ریال اعلام شده است.
براساس نرخ های این سامانه، صرافی ها به طور میانگین هر یورو را 93 هزار و 836 ریال، هر دلار را 98 هزار و 150 ریال و هر درهم امارات را 21 هزار و 844 ریال از شهروندان می خرند.
نگاهی به روند نرخ گذاری ها در سامانه سنا نشان می دهد که بهای هر یورو از صبح امروز بین ۹۱ تا ۹۸ هزار ریال و هر دلار آمریکا بین ۸۸ تا ۱۰۶ هزار ریال در نوسان بوده است.