مجید فراهانی در خصوص وضعیت مالی شهرداری تهران گفت: وضعیت مالی شهرداری تهران بحرانی است به گونه‌ای که تنها نیمی از بودجه شهرداری محقق شده و ما اگر بر این اساس جلو برویم از بودجه ۱۷ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومانی حداکثر حدود ۹ هزار میلیارد تومان محقق خواهد شد.

وی ادامه داد: این بدین معناست که تنها می‌توان هزینه‌های نگهداشت شهر را تامین کرد و ما شاهد تعطیلی پروژه‌های شهری هستیم.

رئیس کمیته بودجه و نظارت شورای شهر تهران تصریح کرد: طبیعی است که عزیزان معاونت برنامه‌ریزی باید در اسرع وقت گزارش تحقق پذیری بودجه را بدهند تا بر آن اساس اصلاحیه بودجه را ارائه دهیم.

فراهانی با ارائه پیشنهاد افزود: برای عبور از این وضعیت دو روش داریم؛ اولی کاهش هزینه‌ها در شهرداری تهران؛ با جدیت معتقدم ۳۰ درصد هزینه‌ها را می‌توان کاهش داد و دوم فراخوان جنبش جذب سرمایه‌ها در شهرداری تهران که متاسفانه در گذشته شاهد جذب هیچ سرمایه بزرگی در شهر تهران نبوده‌ایم.

این عضو شورای شهر تهران با تاکید بر وضعیت مالی شهرداری تهران گفت: نیاز است تا این موضوع را جدی بگیریم. متاسفانه عزم لازم در دولت محترم نیست زیرا با پیشنهاد تعطیلی اخذ ارزش افزوده توسط وزارت صمت مواجه هستیم که حدود هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان هزینه‌ها در ۶ ماه دوم کاهش پیدا خواهد است و با پیش‌بینی متخصصان رکود در بخش مسکن داریم که این مسئله بیش از ۶ هزار میلیارد از درآمدهای شهری را هدف قرار داده است.

فراهانی در پایان بیان کرد: وضعیت واقعا بحرانی است و پیشنهاد می‌کنم در جلسه فوق‌العاده وضعیت مالی شهرداری را بررسی کنیم چراکه چشم‌انداز خوبی شاهد نیستیم.