لیونل مسی با پیروزی برابر سویا و کسب قهرمانی سوپرجام اسپانیا پرافتخارترین بازیکن تاریخ بارسلونا شد. فوق‌ستاره آرژانتینی برای نخستین بار بعد از جام جهانی به زمین رفت و به بارسلونا کمک کرد سوپرجام اسپانیا را ببرد. ضربه ایستگاهی او در برخورد با تیر دروازه به جرارد پیکه رسید و گل تساوی را مدافع بارسلونا به ثمر رساند.

او که به‌عنوان جانشین آندرس اینیستا بازوبند کاپیتانی تیم را نیز در اختیار گرفته با این قهرمانی بالاتر از اینیستا و به تنهایی پرافتخارترین بازیکن بارسلونا شد. ۳۳ جام او شامل چهار لیگ قهرمانان، ۹ لالیگا و ۶ جام حذفی به اضافه هفت سوپرجام اسپانیا، سه سوپرجام اروپا و سه قهرمانی جام جهانی باشگاه‌ها می‌شود ضمن اینکه پنج بار هم توپ طلا را برده. موفقترین سال او با بارسلونا ۲۰۰۹ بود که بارسلونا هر شش جام ممکن را گرفت افتخاری که نه قبل و نه بعد از آن نصیب تیم دیگری نشد.

بعد از مسی و اینیستا، جرارد پیکه و سرخیو بوسکتس با ۲۸ قهرمانی در رده‌های بعدی هستند. ژاوی ارناندس که رکورددار بازی برای بارسلونا است قبل از سال ۲۰۱۵ که به قطر برود، ۲۵ جام با این تیم به دست آورده.

بازی با سویا البته از جهاتی دیگر نیز برای ستاره آرژانتینی خاص بود. این بازیکن برای نخستین بار بعد از ۱۳ سال به‌عنوان کاپیتان در ترکیب اصلی قرار گرفت و توانست قبل از همه جام قهرمانی را بالای سر ببرد. مسی اگرچه در این بازی در طنجه مراکش گل نزد اما سویا حریف مورد علاقه او است چون در ۳۴ بازی برابر اندلسی‌ها ۳۱ گل زده.