رضا اردکانیان عصر امروز در حاشیه افتتاح پروژه‌های حوزه برق و انرژی غرب مازندران با بیان اینکه نخستین نیروگاه تولید نیرو در مدار قرار گرفته است، اظهار داشت: نیروگاه کاسپین از نیروگاه‌های ارزنده بوده و بانک صنعت و معدن در طرح‌های مختلف صنعت و معدن کمک حال طرح‌های وزارت نیرو بوده است.

وی خاطرنشان کرد: امسال با وجود برخی نارسایی‌های برقی همکاری مناسب در مصرف برق انجام شد و با خاموشی کمتری دوران سپری و از آمادگی برای مدیریت مصرف در تابستان سال آینده خبر داد.

وزیر نیرو در ادامه سفر دو روزه خود به مازندران، پست برق ۲۳۰ کیلوولت نوشهر که در مجاورت نیروگاه کاسپین احداث شده است را افتتا ح کرد.

با اجرای این پروژه علاوه بر رفع مشکل افت ولتاژ شهرستان‌های نور و نوشهر که به دلیل افزایش مصرف در سال‌های گذشته به وجود آمده بود، قابلیت اطمینان و بهبود پایداری شبکه برق منطقه نیز افزایش خواهد یافت.

این پست برق به دلیل قرار گرفتن در کنار نیروگاه کاسپین، زمینه تزریق انرژی تولیدی این نیروگاه ۴۶۰ مگاواتی را نیز به شبکه برق سراسری فراهم کرده است.

پست برق نوشهر با ظرفیت نصب شده ۳۲۰ مگاولت آمپر، پاسخگوی نیاز مصرف منطقه تا ۱۰ سال آینده خواهد بود. برای احداث این ایستگاه ۲۳۰ کیلوولت و خطوط تغذیه کننده نوشهر، در مجموع ۸۵۵ میلیارد ریال از محل اعتبارات داخلی شرکت توانیر هزینه شده است.

این ایستگاه در زمینی به مساحت چهار هکتار و در مجاورت نیروگاه ۴۶۰ مگاواتی کاسپین در اطراف نوشهر احداث شده است.