الجزیره گزارش داد، دایره جنجال‌ مربوط به ادعاها در زمینه یهودستیزی بزرگترین گروه اپوزیسیون انگلیس گسترش یافت چراکه حزب کارگر انگلیس از چند ماه پیش با اتهاماتی درباره مخالفت و دشمنی با یهود مواجه است و قبلا جرمی کوربین، رئیس این حزب درباره این موضوع عذرخواهی کرد.

روزنامه دیلی میل روز جمعه نوشته بود: "کوربین طی سفرش به تونس در سال ۲۰۱۴ دسته‌گلی را روی قبرهای اعضای یک سازمان فلسطینی که ۱۱ ورزشکار اسرائیلی و یک پلیس آلمانی را در المپیک مونیخ در سال ۱۹۷۲ به قتل رسانده بودند،‌ قرار داد."

این روزنامه نوشت: این قبرستان شامل یادبودهای ده‌ها فلسطینی که در انفجار اسرائیل علیه مقر سازمان آزادیبخش فلسطین (ساف) در تونس کشته شدند و نیز قبرهای اعضای گروه سپتامبر سیاه بود. این گروه از سوی افراد جدا شده از ساف تشکیل شد که دست به حمله مونیخ زد.

حزب کارگر اعلام کرد که کوربین که حامی شدید مساله فلسطین است برای بزرگداشت قربانیان حمله ۱۹۸۵ به تونس رفت.

بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در این باره در توییتر نوشت: قرار دادن دسته‌گل روی قبر "تروریست‌هایی" که دست به کشتار مونیخ زدند و تشبیه اسرائیل به آلمان نازی از سوی جرمی کوربین بی‌تردید مستحق محکومیت است.

کوربین نیز در پاسخ گفت: ادعاهای نتانیاهو درباره اقدامات و صحبت‌های من دروغ است. چیزی که مستحق محکومیت است قتل بیش از ۱۶۰ معترض فلسطینی (اشاره به کشته‌های تظاهرات‌های بازگشت در مرزهای غزه) به دست نیروهای اسرائیلی است.

حزب کارگر اعلام کرد که کوربین روی قبر کسانی که با گروه "سپتامبر سیاه" ارتباط داشتند دسته‌گل قرار ندارد و حمله مونیخ را محکوم کرد. کوربین به خبرنگاران گفته بود که وی هنگام قرار دادن دسته‌گل روی قبرها حاضر بوده اما وی این کار را نکرده و سفرش به تونس در راستای تلاش صلح بود.