در چند وقت اخیر انتشار تصاویر و اخباری از فرزندان مسئولان سابق کشور در صفحه‌های اجتماعی اعتراض مردم را به دنبال داشته است. سوال اصلی کاربران و مردم این است که چطور میشود فرزندی بدون پشتوانه پدر و مادر خود جشنی با هزینه چند ده میلیونی برای مراسم ازدواج خود برپا کند؟ یا اینکه بدون آنکه والدین‎اش حامی او باشند با ماشین چند صد میلیونی و تلفن همراه‌های گران‌قیمت سلفی بگیرد و ادعا کند همه این ها را خودش تامین کرده است.

موضوع آقازادگی و ژن خوب در چند وقت اخیر حسابی داغ شده است. به خصوص حالا که شرایط اقتصادی حال خوبی ندارد و مردم برای تامین مایحتاج اولیه خود نیز به دردسر افتاده‌اند.در دو روز اخیر کاربران فضای مجازی کمپینی به راه انداختند که از مسئولان نظام می‌خواهد به سوال #فرزندت_کجاست؟ پاسخ بدهند.

از قوه مجریه سید عباس صالحی، وزیر ارشاد و فرهنگ اسلامی اولین وزیری بود که با انتشار توضیحاتی به سوال این کمپین پاسخ داد،حسام الدین آشنا مشاور و معاون رئیس جمهور نیز به این کمپین پیوست.

مصطفی هاشمی طبا معاون رئیس جمهور دولت اصلاحات و وزیر سابق صنایع نیز روز گذشته به سوال این کمپین پاسخ داده است.

از قوه مققنه پس از آنکه  هفته گذشته مسعود پزشکیان توسط پور ابراهیمی نماینده مجلس مردم کرمان در جلسه استیضاح وزیر کار و رفاه اجتماعی خطاب قرار گرفت و در رابطه با فرزندش و شرایط اشتغالش در صحن علنی مجلس صحبت هایی منتشر شد، پزشکیان با خانه ملت ملت مصاحبه کرد و روایتی از خانوده‌اش در صفحات مجازی منتشر شد.

روز گذشته جواد کریمی قدوسی، عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی همسو با کمپین فرزندت کجاست توضیح داد که 7 فرزند دارد. 3 فرزند پسر و 4 دختر، 2 تا از پسرها طلبه و در حال حاضر ساکن قم هستند و یکی از آنها نیز مشغوا خدمت در سپاه است. 2 تا از دخترها هم ساکن قم و در حوزه علمیه مشغول هستند یکی از دخترها هم در تهران مشغول تهیه رساله دکتری خود در رشته فلسفه اسلامی است یکی دیگر از دخترها هم خانه‌دار و ساکن مشهد است. دامادها طلبه و عروس ها هم همین طور و همگی در قم ، مشهد و تهران ساکن هستند.هیچ کدام از آنها شغل دولتی ندارند.

در ادامه سید امیرحسین قاضی زاده هاشمی عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی به کمپین فرزندت کجاست؟ پیوست. در رابطه با فرزندانش گفت دو فرزند دارد یک دختر که دبیرستانی است و یک پسر که دبستانی است. دخترم کلاس دهم را تمام کرده و وارد ککلاس یازدهم می‌شود.پسرم هم کلاس پنجم را تمام کرده و وارد کلاس ششم می‌شود.هر دو هم تهران هستند. او در ادامه گفته است: هر دو خانه خودمان هستند و هنوز جایی نرفتند. هنوز الحمدالله بچه‌هایمان به سنی نرسیده‌اند که ما را گرفتار کنند.

سیدمحمد علی ابطحی معاونت پارلمانی و حقوقی ریاست جمهوری در دوره اصلاحات با انتشار پستی در صفحه شخصی اینستاگرام خود همراه با تصویری از خود در کنار سه دخترش در رابطه با فرزندانش نوشت:

در پاسخ به کمپین #فرزندت_کجاست از من هم کمپین خواست اعلام نظر کنم :
من سه دختر دارم که همه در تهران هستند.
فائزه لیسانس مردم‌شناسی از دانشگاه تهران؛ خانه‌دار و پاره وقت معلم دبستان
فاطمه لیسانس بازرگانی دانشگاه علامه طباطبایی، خانه‌دار و هفته ای دو روز دور کاری در بخش پشتیبانی شرکت خصوصی استارت آپی
فریده دانشجوی سال سوم هنر در دانشگاه تهران

کدام مسئولان به پویش #فرزندت کجاست! پیوستند؟

شهیندخت مولاوردی دستیار ویژه رئیس جمهور در امور حقوق شهروندی در پاسخ به سوال کمپین فرزندت کجاست در حساب کاربری خود در رابطه با فرزندانش نوشت: دو دختر دارد ؛یکی فارغ التحصیل کارشناسی و کارشناسی ارشد زبان و ادبیات انگلیسی به ترتیب از دانشگاههای تهران و شهید بهشتی، فاقد شغل ثابت و مترجم آزاد
دیگری هم فارغ التحصیل کارشناسی نقاشی دانشگاه هنر و مشغول مهارت آموزی در دوره آموزشی فنی و حرفه ای جواهرسازی است.

کدام مسئولان به پویش #فرزندت_کجاست پیوستند؟