سردار اسکندر مومنی در حاشیه سفر به استان لرستان در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: سالانه به منظور نظارت بر فعالیت ها، سفر‌هایی به استان‌ها انجام می‌شود که امروز نیز مرحله نهایی بازرسی از استان لرستان است.

وی با بیان اینکه لرستان نسبت به دوره قبل ۴.۵ نمره ارتقاء داشته و عملکرد خوبی دارد، تصریح کرد: در این استان، جرایم ۲۲ درصد کاهش و کشفیات در حوزه‌های مختلف ۱۱ درصد افزایش داشته است.

جانشین فرمانده ناجا به رضایتمندی ۸۰ درصدی مردم نسبت به عملکرد فرماندهی انتظامی استان لرستان اشاره و بیان کرد: در همه شاخص‌های امنیتی بهبود داشته ایم ضمن اینکه جرایم عمده و خشن کاهش و کشفیات مواد مخدر، سلاح، قاچاق و ... نیز افزایش داشته است.

وی با اعلام اینکه خوشبختانه امروز از امنیت خوب و قابل قبولی برخوردار هستیم، تصریح کرد: میانگین جرایم در کشور کاهش یافته به گونه‌ای که ایران ۹۷ امن‌تر از سال ۹۶ است.

سردار مومنی با اشاره به اینکه نیروی انتظامی از دی ماه سال گذشته با درخواست دولت وارد کار شده و در جهت بهبود وضعیت اقتصادی کشور پای کار آمده است، گفت: برخورد با قاچاقچیان عمده در دستور کار ناجا است که در این رابطه چندین باند و افراد اخلال گر که نقش موثری در نابسامانی‌های بازار داشتند، دستگیر شدند.

این مقام ارشد انتظامی با اعلام اینکه نیروی انتظامی برای برخورد با احتکارگران بسیج شده، تصریح کرد: در این رابطه، انبار‌های بزرگی شناسایی و کشف شده است.

سردار مومنی با تاکید بر اینکه بسیاری از کالا‌های کشف شده از انبار‌های احتکارگران با حکم قضائی به چرخه اقتصاد وارد شده اند، اعلام کرد: افرادی که ارز دولتی گرفته و کالایی وارد نکرده اند و در صورتی که کالا‌ها را پس از وارد کردن در انبار‌ها نگهداری می‌کنند، حتما شناسایی، دستگیر و به پرونده آن‌ها رسیدگی می‌شود.

وی با اشاره به اینکه کنترل میدانی بازار را انجام می‌دهیم و این اقدام به صورت جدی در دستور کار قرار دارد، ادامه داد: مردم هم باید آرامش خود را حفظ کنند، بخش عمده‌ای از این نابسامانی‌ها التهابی است که وجود دارد و بخش کمتری مربوط به مسائلی است که عینیت دارد.

جانشین فرمانده ناجا خاطرنشان کرد: دلال‌هایی که سکه خریده اند، تلاش می‌کنند قیمت‌ها پایین نیاید و شایعات مختلفی را در این رابطه ایجاد می‌کنند.

این مقام ارشد انتظامی با اشاره به اینکه در این شرایط معاندین نظام هم بیکار ننشسته اند و منافقان فراخوان‌های بسیاری انجام داده اند، گفت:خوشبختانه مردم به این فراخوان‌ها توجه نکردند و با هوشیاری بالا جواب رد به آن داده اند، مردم می‌دانند نعمت امنیت از نعمت‌های مهم است و قدر آن را می‌دانند.