العین گزارش داد، یوسف العتیبه، سفیر امارات در واشنگتن در گفت‌وگو با صدای آمریکا مدعی شد: رفتار ایران باید تبعات و عواقبی به دنبال داشته باشد و ما باید باهم این تبعات را نشان دهیم.

وی با بیان اینکه جامعه بین المللی باید بگذارد که ایران نتایج کارهایش را ببیند مدعی شد: نمایندگان ایران در منطقه براساس منافع نظام این کشور و تقویت اهداف و خواسته های آن در منطقه فعالیت می کنند.

العتیبه همچنین مدعی شد که ایران از گروهک های تروریستی در نقاط مختلف خاورمیانه حمایت کرد و تنها هدف مشترک این گروهک های تروریستی ایجاد بی ثباتی  در منطقه است.

به گزارش ایسنا، ادعای حمایت ایران از گروهک‌های تروریستی درحالی مطرح می‌شود که جمهوری اسلامی ایران بزرگترین مخالف تروریسم در جهان به شمار می‌رود و برای ریشه کن کردن آن تلاش های فراوانی کرده است. ایران در بیرون راندن داعش و دیگر گروهک‌های تکفیری از سوریه و عراق نقش پررنگی داشته است که دولت های قانونی این کشورها بارها این مساله را اعلام کرده اند و از جمهوری اسلامی ایران تشکر و قدردانی کرده‌اند این درحالی است که برخی کشورهای حاشیه خلیج فارس از جمله عربستان و امارات مرزهای خود را بر روی داعش باز کردند تا وارد عراق و سوریه شوند.