بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی اولین کسی بود که به بحران موجودیتی داخلی این رژیم اذعان کرد و گفت: تظاهرات در تل آویو علیه قانون دولت یهود گواه قاطعی بر این است که اسرائیل با چالشی موجودیتی روبرو است.

وی در آغاز جلسه هفتگی کابینه خود گفت: ما دیروز دلیل قاطعی درخصوص چالش موجودیت برای اسرائیل دریافت کردیم.

نتانیاهو افزود: ما دیروز شاهد بودیم که پرچم های سازمان آزادیبخش فلسطین در قلب تل آویو بالا رفت و شعارهای روح و جانمان فدای فلسطین را شنیدیم. آنها می خواهند که اسرائیل یک دولت قومی خاص یهودیان نباشد.

وی در عین حال بار دیگر بر مواضع خود درخصوص تصویب قانون دولت یهود تاکید کرد و مدعی شد: "اسرائیل یک دولت یهودی و دموکرتیک است".

یولی اولدشتین رئیس کنیست(پارلمان) رژیم صهیونیستی نیز نتوانست خشم و ترس خود را پنهان کند و گفت: بار دیگر ثابت شد که مبارزه اعضای عرب کنیست در واقع علیه قانون دولت یهود نیست بلکه علیه موجودیت اسرائیل است. من متاسفم که آنها اعراب (داخل اراضی اشغالی) را بار دیگر به تظاهرات تحریک آمیز زشتی می کشانند".

ده‌ها هزار نفر با تظاهرات در تل‌آویو مرکز رژیم صهیونیستی شنبه شب در محکومیت قانون نژادپرستانه موسوم به "دولت یهود" رژیم صهیونیستی شعار داده و خواهان لغو آن شدند.

اعراب ساکن اراضی اشغالی در شهر تل آویو شعارهای "قانون دولت یهود باید لغو شود" و "بله به برابری" سردادند. این تظاهرات به درخواست کمیته عالی پیگیری اعراب در داخل اراضی اشغالی برگزار شد.

تظاهرات کنندگان همچنین علیه بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی شعار دادند.روز چهارم آگوست نیز هزاران نفر از دروزی ها در مرکز شهر تل آویو علیه قانون "دولت یهود" تظاهرات کرده بودند.

قانون نژادپرستانه موسوم به "دولت یهود"، فلسطین اشغالی را به زعم خود "میهن تاریخی یهود" دانسته و از آنچه آن را به زعم خود "حق تعیین سرنوشت فقط برای یهودیان" در فلسطین اشغالی خوانده، سخن می گوید.