اسپوتنیک گزارش داد- الکسیس رودزیانکو- با بیان این که این تحریم ها بر ضد منافع ملی آمریکا است گفت زمان بندی تحریم های جدید مشخص نیست. اگر آن ها تازه به این نتیجه رسیده‌اند که جاسوس روسی در انگلیس توسط این کشور مسموم شده است پس چرا چند ماه پیش ۶۲ دیپلمات روسی را به همین بهانه اخراج کردند؟

وی با اشاره به اینکه تحریم اوراق بدهی روسیه مطلوب بانکداران آمریکایی نیست گفت تحریم های جدید مد نظر آمریکا موضوع ماده کاتسا (قانون مقابله با دشمنان آمریما از طریق تحریم ها) نیست.

چهارشنبه هفته گذشته، روزنامه " کومرسانت" روسیه متن کامل پیش نویس قانون تحریمی جدید که به احتمال زیاد اواخر این ماه معرفی خواهد شد را منتشر کرد. سناتورهای آمریکایی در این لایحه به طور ویژه به دنبال محدود کردن استفاده از دلار در تراکنش‌های بانکی روسیه و فعالیت اتباع آمریکایی در بازار بدهی روسیه هستند.

علاوه بر این ها، تحریم های جدید آمریکا احتمالا پرواز خطوط هوایی روسیه ( ایرفلوت) به فرودگاه‌های آمریکایی و صادرات کالاهای با کاربرد دوگانه به این کشور را ممنوع خواهد کرد. تحریم‌های جدید هم چنین منجر به موج جدیدی از کاهش ارزش پول ملی روسیه شده‌اند.

به تازگی دیمیتری مدودف-نخست وزیر روسیه به آمریکا هشدار داده است در صورت اعمال تحریم بیشتر ضد این کشور، روسیه آن را به مثابه اعلان جنگ اقتصادی تلقی خواهد کرد.