رویترز گزارش داد ، الکساندر گولند، یکی از دو رهبر حزب ضد مهاجرت " آلترناتیو برای آلمان" امروز (شنبه) در جریان مصاحبه با روزنامه فونکه میدینگروپه گفت: ما در آمریکا نیستیم. منافع احزاب ضد تشکیلات در اروپا کاملا متفاوت هستند.

این اظهارات گولند دست رد صریح یکی از احزاب راست افراطی پرنفوذ اروپا به سینه استیو بنن، استراتژیست سیاسی سابق دونالد ترامپ،‌ رئیس‌جمهوری آمریکا محسوب می‌شود.

بنن ماه گذشته اعلام کرده بود که یک سازمان سیاسی مستقر در بروکسل موسوم به "جنبش" تشکیل داده تا از رای دهندگان ناسیونالیست و پوپولیست در انتخابات ماه مه سال آتی میلادی با هدف متزلزل کردن و فلج کردن اتحادیه اروپا حمایت کند.

اما گولند گفت: آلیس ویدل، دیرگ رهبر حزب " آلترناتیو برای آلمان" در دیداری که با بنن داشته متوجه شده که هیچ‌گونه احتمال همکاری با او وجود ندارد. بنن در تشکیل یک ائتلاف همفکر برای انتخابات اروپا موفق نخواهد بود.

وی افزود: حزب "آلترناتیو برای آلمان" تنها با حزب راست افراطی "آزادی" اتریش که یکی از احزاب کوچک دولت ائتلاف اتریش محسوب می‌شود، ارتباط نزدیک دارد.

این در حالی است که فراکه پتری، رهبر سابق حزب " آلترناتیو برای آلمان" همواره می‌خواست با جبهه ملی فرانسه همکاری داشته باشد.

گولند گفت: نظرسنجی‌های اخیر نشان داده‌اند که میزان حمایت از حزب ما بین ۱۷ تا ۲۰ درصد است و مادامی که آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان در راس قدرت باشد، ‌ممکن است این حمایت‌ها افزایش یابند.

حزب " آلترناتیو برای آلمان" در انتخابات پارلمانی سپتامبر سال گذشته توانست ۱۲.۶ درصد آرا را از آن خود کند و به سومین حزب بزرگ این کشور تبدیل و برای نخستین بار وارد پارلمان آلمان شود.

گولند گفت: حزب " آلترناتیو برای آلمان" باید با قدرت رشد کند.