، همپا با انتقادهای شدید اللحن رهبران سیاسی، احزاب، گروهها، کارشناسان و فعالان عراقی نسبت به اظهار نظر اخیر حیدر العبادی نخست وزیر عراق نسبت به اقدامات ضد ایرانی ترامپ، کاربران فضای مجازی عراق نیز واکنش گسترده ای به این اظهارات داشتند و شبکه های اجتماعی را در انحصار خود درآوردند. 
زهرا الفیاض الحسینی یکی از فعالان شبکه های اجتماعی عراق توئیت کرد: تصمیمات العبادی و اقدامات آمریکا بر علیه ایران با اصول اسلامی، انسانی، حسن همجواری و تمامی پیمان نامه ها و قوانین بین المللی در تضاد است. 
برخی از کاربران این شبکه اجماعی با هشتگ 'متضامن مع الشعب الایرانی' (اعلام همبستگی با مردم ایران) نوشتند ما در ازای ایستادگی ایران به هنگام سختی ها در کنار عراق احساس مسوولیت کرده و تحریم های آمریکا را محکوم می کنیم.
حیدر اللامی دیگر کاربر عراقی در توییت اخیر خود آورده است: نمک نشناسی، خصلت جوانمردان نیست.
اللامی در ادامه توئیت خود نوشته است که موضع گیری العبادی، موضعی است که نه الحشد الشعبی، نه غیرتمردان، نه آزادمردان و نه اکثر ملت عراقی از آن راضی نیستند.
وی در ادامه علاوه بر استفاده از هشتگ &#۳۹;العبادی لا یمثلنا&#۳۹; نوشته است که اظهارات العبادی نظر شخصی خود العبادی و بردگان آمریکا و اسرائیل نه ملت عراق است.
دکتر آیده السعدی دیگر کاربر عراقی با ذکر نام شهید حمید تقوی (سردار و مستشار نظامی جمهوری اسلامی ایران که درجنگ با داعش در عراق به شهادت رسید) از اظهارات العبادی در پایبندی بر اقدامات ضد ایرانی ترامپ انتقاد کرد.
کاربر دیگری به نام &#۳۹;سجا السعدی&#۳۹; آورده است: از شهدای ایرانی، جانبازان ایرانی ، سردار قاسم سلیمانی و از خانواده های شهدا و جانبازان ایرانی معذرت میخواهم و می گویم #العبادی_لا_یمثلنا (العبادی نماینده ما نیست).
همچنین کاربری با نام 'استثنائیه' آورده است که موضع العبادی ناشی از ترس و ذلیلانه است. 
این کاربر عراقی همچنین نوشت که ما ملت عراق نسبت به هر قطره خون ایرانیان که در مبارزه با داعش ریخته و با خون عراقی ها عجین شده است، احترام قائلیم و از ایران متشکریم.
حروف سومریه دیگر کاربر شبکه اجتماعی توییتر نوشت: ما عراقی ها هرگز ایستادگی ایران در برابر بزرگترین نقشه های نابودی عراق را فراموش نخواهیم کرد.
کاربری با عنوان دشوار نیز با انتشار عکس چندین تن از شهدای مستشار ایرانی در عراق نوشت: شهدای ایرانی (در جنگ با داعش) به خاطر عراق شهید شدند.
یکی از کاربران نیز با نام 313 نیز با همین هشتگ و برای انتقاد از موضع العبادی به نقل از محمود صادقی نایب رئیس مجلس شورای اسلامی ایران نوشته، ایران با در نظر گرفتن وضع بسیار بد عراق، غرامت جنگ هشت ساله را مطالبه نکرد، اما نخست وزیر عراق به جای جبران، با تحریم های علیه ایران همکاری کرد.
گفتنی است حیدر العبادی نخست وزیر عراق که به زودی دوره اش به پایان می رسد در کنفرانس هفتگی خود سه شنبه گذشته گفت که عراق با تحریم های آمریکا علیه ایران همراهی نمی کند اما به خاطر منافع ملت عراق ناچار به پایبندی است این موضع بلافاصله مورد انتقاد شدید و گسترده در داخل عراق قرار گرفت.