به گزارش اسپوتنیک، «عادل الجبیر» وزیر خارجه عربستان امروز چهارشنبه در ادامه تنش آفرینی ریاض علیه اوتاوا در اظهاراتی اعلام کرد: علیرغم تنش ها میان دو کشور، سرمایه گذاری کانادا در عربستان تحت تأثیر قرار نمی گیرد.

وزیر خارجه عربستان در ادامه گفت: لزومی برای میانجیگری در تنش های اخیر وجود ندارد؛ اوتاوا خود می داند برای جبران اشتباه بزرگ خود باید به چه اقدامی دست بزند.

وزیر خارجه عربستان ساعاتی پیش در توییتر خود اعلام کرد که عربستان دو اتاق عملیات در سفارت خود در کانادا ایجاد کرده است که در طول ساعات شبانه روز در حال فعالیت هستند.

بر اساس این خبر این دو اتاق عملیات در پی بحران روابط دیپلماتیک عربستان با کانادا ایجاد شده است و سفارت عربستان در کانادا به صورت فوق برنامه به اتباع این کشور در کانادا خدمات رسانی می کند.

در پی خشم عربستان از انتقادهای کانادا به وضعیت حقوق بشر در عربستان، ریاض در اقدامی فوری سفیر کانادا را از خاک خود اخراج کرد و سفیر خود را از کانادا فرا خواند.

عربستان همچنین از دانشجویان بورسیه دولتی این کشور خواسته ظرف یک ماه آینده به عربستان بازگردند و تأکید کرده است که این دانشجویان به دانشگاه های دیگری اعزام خواهند شد.

عربستان همچنین برنامه مداوای بیماران خود در کانادا را نیز متوقف کرده و پروازهای خطوط هوایی عربستان به تورنتو و برعکس به حالت تعلیق در آمده است.