حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی روز چهارشنبه در تماس تلفنی با «عمران احمدخان نیازی» رهبر حزب تحریک انصاف پاکستان و تبریک پیروزی این حزب در انتخابات سراسری مجلس پاکستان افزود: امیدوارم در دوران جدید ما شاهد روابط بسیار نزدیکتر و صمیمی تری بین دو کشور دوست ایران و پاکستان باشیم.

رئیس جمهوری همچنین با اشاره به اظهارات رهبر حزب تحریک انصاف پاکستان مبنی بر اهمیت تقویت روابط اقتصادی دو کشور اظهار داشت: باید شاهد پیشرفت قابل ملاحظه ای در روابط اقتصادی و تجاری دو طرف باشیم.

روحانی همچنین «احمدخان نیازی» را برای شرکت در اجلاس مجمع گفت و گو و همکاری های آسیا، که قرار است اواخر مهرماه در تهران برگزار شود، دعوت کرد.

** پاکستان اهمیت بسیار زیادی برای تقویت روابطش با ایران قائل است

«عمران احمدخان نیازی» رهبر حزب تحریک انصاف پاکستان نیز در این تماس تلفنی با قدردانی از تبریک رئیس جمهوری ایران به مناسبت پیروزی این حزب در انتخابات مجلس کشورش گفت: ما خواهان پیشرفت قابل ملاحظه ای در روابط دو کشور در همه عرصه ها بویژه حوزه تجاری هستیم.

احمدخان نیازی تصریح کرد: اطمینان می دهم که روابط دو کشور توسعه و تعمیق بیشتری خواهد یافت و پاکستان اهمیت بسیار زیادی برای تقویت روابطش با ایران قائل است.

وی همچنین بیان کرد که در اجلاس همکاری های آسیا در تهران قطعا شرکت خواهد کرد.