سید مصطفی میرسلیم رئیس شورای مرکزی حزب مؤتلفه اسلامی عصر امروز در مراسم گرامیداشت روز خبرنگار در دفتر حزب موتلفه با بیان اینکه نظام در سال ۱۳۹۲ پیش‌بینی بدعهدی آمریکا را با توجه به تجربه سابق این کشور کرده بود، اظهار داشت: سیاست‌های اقتصاد مقاومتی برای مصون ماندن از بدعهدی آمریکا و سست عنصری اروپا در همان سال ابلاغ شد.

وی افزود: همزمان با روی کار آمدن ترامپ تحریم‌های جدید آغاز شد. ستاد ویژه‌ای که در خزانه‌داری آمریکا بود تقویت شد و از همه ابزارها برای اثربخشی تحریم‌های جدید استفاده کردند؛ لذا برخی از اقداماتشان امروز سریع‌تر به نتیجه می‌رسد.

میرسلیم با بیان اینکه برخی اقدامات یک پشتیبانی ویژه عملی و روانی دارد، تاکید کرد: اثر آن اقدامات روانی که برنامه ریزی شده اثری است که آتش توپخانه قبل از حمله دارد و شامل تهدید، تطمیع‌ها و شایعه پراکنی‌ است.

رئیس شورای مرکزی حزب موتلفه با اشاره به انتظار این حزب از جامعه خبری یادآور شد: توقع ما از جامعه خبری کشور این است که از این شگردها غفلت نکنید، انفعال نداشته باشید و در جهت خنثی کردن آنها هوشیارانه و با دقت، عمل موثری انجام دهید که به تقویت روحیه مردم، انسجام، یکپارچگی میهنی و اتحاد امت منجر شود.

وی در پایان با برشمردن شگردهای خبری دشمنان، اظهار داشت: ترساندن مردم با تحریم، تبلیغ آثار سوء تحریم‌های جدید، شایعه کردن شرایط جنگ به نحوی که مردم صحبت از وقوع جنگ کنند، از بین بردن اعتماد مردم به نظام، مایوس کردن مردم نسبت به انقلاب، مطرح کردن دروغ باز بودن باب مذاکره بدون قید و شرط، ایجاد اختلافات داخلی و متزلزل کردن حاکمیت به مفهوم وفاق مردم و حکومت از جمله شگردهای تبلیغاتی دشمنان است.