به گزارش سایت رسمی باشگاه استقلال، وینفرد شفر سرمربی تیم فوتبال استقلال در حاشیه تمرین روز یکشنبه این تیم در جمع خبرنگاران درباره اضافه شدن بازیکنان جدید گفت: ۳ بازیکن به جمع ما اضافه شده اند. شاید آنها دیر اضافه شده اند. حالت نرمال این بود که آنها زودتر به جمع ما اضافه می شدند. بازیکنان جدید به زمان نیاز دارند تا جای خود را پیدا کنند و باید با بازیکنان دیگر برای حضور در ترکیب رقابت کنند.

سرمربی استقلال در ادامه خاطر نشان کرد: برای علی کریمی و وریا شرایط به این شکل بود چون اول فصل غایب بودند. الان ترکیب خوبی از بازیکنان جوان و با تجربه داریم. این تیم خوبی است برای آینده و بازیکنان جوان نیاز به حمایت بازیکنان بزرگتر دارند تا در ترکیب استقلال جا بیفتند. بازیکنان مثل صیادمنش، آذری و آقایی استعداد خیلی خوبی دارند ولی این استعداد داشتن کافی نیست و باید تمرین های خوبی داشته باشند تا برای آینده بهتر بشوند. الان برای بازی با تراکتورسازی دانشگر محروم است و ممکن است آرمین سهرابیان به پست دفاع وسط برود و زکی پور به پست دفاع چپ برگردد. امیدوارم مرتضی تبریزی هم تا بازی با تراکتورسازی به شرایط مسابقه برسد.

وی درباره اضافه شدن تبریزی تصریح کرد: نکته ای که مهم است هماهنگی و شناخت بازیکنان قدیمی و جدید است. مثلا مرتضی تبریزی باید خیلی خوب با حرکات و نحوه بازی فرشید باقری و علی کریمی به هماهنگی برسد. قکر می کنم تا دو سه هفته آینده به موفقیت های خوبی برسیم. اما چیزی که نیاز داریم این است که هواداران به خوبی از ما حمایت کنند. هوادارانی که در بازی پیکان و ذوب آهن به خوبی از تیم حمایت کردند و امیدوارم این حمایت ادامه داشته باشد تا تیم به شرایط خوبی برسد.

او در ادامه درباره نیمه دوم بازی با ذوب آهن گفت: بین دو نیمه به بازیکنان گفتم باید خیلی بیشتر و بهتر بجنگند. خیلی بهتر بازی کنند تا بتوانند بازی را عوض کنند. دیدید که در نیمه دوم هم این اتفاق افتاد. صحنه ای که میلاد زکی پور صاحب موقعیت شد، آفساید نبود اما بهرحال این فوتبال است و ما نمی خواهیم درباره داور یا کمک داور صحبت کنیم، به خاطر اینکه شغل بسیار سختی دارند. آنچه بیش از سایر موارد نیاز داریم، سختگیری بیشتر روی ضربات ایستگاهی است که روی دروازه ما ارسال می شود. ما روی ۲ کرنر، ۲ گل خوردیم و این اصلا خوب نیست. باید سختگیری بیشتری داشته باشیم. فصل پیش دیدید که بعد از زمانی که تیم بهتر شد، شاید یک گل روی ضربات ایستگاهی مقابل سایپا خوردیم. الان هم باید به همان سطح برگردیم و نظم بیشتری روی ضربات ایستگاهی ارسالی روی دروازه مان داشته باشیم.

سرمربی استقلال صحبت های خود را اینگونه ادامه داد: خیلی خوب بود که دیدم روح الله باقری نسبت به بازی اول مقابل پیکان خیلی بهتر بازی کرد. رضا آذری هم وقتی به زمین آمد، کارهای خیلی خوبی در زمین انجام داد. این بازی بیشتر از بازی هفته اول در زمین حضور داشت و شاید بازی به بازی ۲۰ دقیقه، نیم ساعت، یک ساعت و بیشتر بازی کند و رفته رفته به بازیکن ثابت تیم تبدیل شود. حالا باید ببینیم در آینده چه اتفاقاتی می افتد.

شفر در ادامه با اشاره به پیشرفت سطح لیگ بیان کرد: من دو، سه، چهار و پنج هفته پیش گفتم که لیگ خیلی از گذشته بهتر شده است. وقتی که مثلا باشگاه تراکتور را می بینیند که خیلی روی بازیکنان جدید سرمایه گذاری می کند. همچنین برای مثال تیم آقای نکونام فوتبال خوبی بازی می کند. در کل فکر می کنم سبک و روش بازی تیم ها از دو سه سال پیش بهتر شده و برای هر تیمی که بخواهد قهرمان شود، فصل بسیار سختی است. الان نمی توان گفت که استقلال، پرسپولیس، سپاهان، تراکتور یا تیم های دیگر هستند و در حال حاضر این شانس برای همه تیم ها وجود دارد.

وی در ادامه درباره دیدار استقلال برابر السد گفت: باید شانس خود برای صعود به نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا را نگه داریم و این خیلی مهم است. باید بگویم تا زمان بازی با السد کاملا آماده می شویم. از حالا کسی نمی داند فصل بعد با چه تیم هایی هم گروه هستیم ولی این فصل باید شانس خوب خود را نگه داریم. البته بازی با السد یک گام بلند است و ما فعلا به گام فعلی مان که بازی با تراکتورسازی است فکر می کنیم. زمانی که السد به تقویم نگاه می کند می بیند با استقلال بازی دارد و مدیران می گویند برویم چند بازیکن خیلی گران قیمت بخریم. استقلال برابر السد با ۱۱ نفر بازی نمی کند بلکه با ۱۲ نفر بازی می کند، بازیکن ۱۲ ما هوادارانی هستند که ۸۰ هزار نفر به استادیوم می آیند و از ما حمایت می کنند. برای بازیکنان جوان من مربی بدنسازی آلمانی مهم است که خیلی زود به ما اضافه شود. امیدوارم امروز قرارداد فلیپ به دستش برسد و دوباره به کادرفنی اضافه شود.

شفر در پایان درباره اضافه شدن علی قربانی عنوان کرد:در باره قربانی بعدا از من سوال کنید. من همیشه دوست دارم به تمرین بیایید اما شاید شما بازی جایی دیگری باشد و نرسید به تمرین استقلال بیایید.