روزنامه انگلیسی «دیلی میرر» روز یکشنبه در گزارشی نوشت: مورینیو در دیدارهای پیش از آغاز فصل جدید شیاطین سرخ شخصیت مستاصلی را از خود به نمایش گذاشت و از عدم فعالیت مقامات باشگاه در پنجره نقل و انتقالات جاری نیز به شدت انتقاد و اظهار تاسف کرد.

سرمربی ۵۵ ساله پرتغالی تا چند روز دیگر به سومین فصل حضور خود در اولدترافورد وارد می شود و این در حالی است که تیم تحت هدایتش با توجه به تنش های اخیر، در مسیر فروپاشی داخلی قرار گرفته است.

با این حال با توجه به اینکه مورینیو اوایل سال جاری قرارداد تازه ای را با یونایتد به امضا رسانده است، اخراج او برای بالانشینان در اولدترافورد، ضرری میلیونی به همراه خواهد داشت.

این در حالی است که با وجود حذف تیم ملی پرتغال از مرحله حذفی جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه، فدراسیون فوتبال این کشور در حال حاضر تمایل دارد به «فرناندو سانتوس» هم وطن مورینیو که قهرمانی یورو ۲۰۱۶ را برای پرتغالی ها به ارمغان آورد، تکیه کند. اما آنها ضمن از دست ندادن سانتوس، آینده مورینیو در منچستر را به دقت زیر نظر گرفته اند تا در صورت خروج احتمالی وی، زمام هدایت پرتغال را به آقای خاص بسپارند.

سرمربی اسبق رئال مادرید که پیش تر شایعه پیوستنش به تیم ملی انگلیس به گوش می رسید، در مصاحبه هایی نسبت به نشستن روی نیمکت تیم ملی پرتغال پیش از بازنشستگی، ابراز تمایل کرده بود.

شیاطین سرخ فصل گذشته لیگ برتر انگلیس را بدون هیچ عنوانی به پایان رساندند؛ آنها جام حذفی انگلیس را به چلسی واگذار کردند و حالا با توجه به قدرت گرفتن لیورپول و منچستر سیتی، در خطر جا ماندن از رقبای دیرینه قرار گرفته اند.

در آخرین آماری که در مورد مورینیو منتشر شده است، او در منچستر یونایتد با میانگین ۲.۰۶ امتیاز از هر بازی، بدون احتساب دومین دوره حضور در چلسی که میانگین ۱.۹۶ امتیاز در هر بازی را کسب کرده بود؛ کمترین امتیاز را در طول دوران سرمربی گری خود در تیم های مختلف ثبت کرده است.