وینفرد شفر در حاشیه تمرین استقلال در جمع خبرنگاران گفت: اول باید بگویم خوشحالم که  این سه بازیکن به جمع ما اضافه شدند. حالت نرمال این بود که قبل از شروع فصل به جمع ما اضافه می شدند. به زمان نیاز داریم که این بازیکنان جای خودشان رادر زمین و تیم پیدا کنند و با دیگر بازیکنان باید رقابت کنند. برای علی کریمی و غفوری هم شرایط همین طور بود کمی مصدومیت داشتند. نویمایر هم تمرین اختصاصی داشته و باید به بقیه برسد اکنون ترکیب خوبی از بازیکنان جوان وبا تجربه داریم.

وی افزود: استقلال تیم جوانی است و تیمی برای آینده و بازیکنان جوان نیاز به حمایت دارند و حمایت بازیکنان با تجربه را دارند که در آینده بهتر شوند. بازیکنانی مثل صیاد منش، آذری و سجاد بازیکنان آینده داری هستند اما فقط استعداد داشتن کافی نیست و آنها باید تمرین و مسابقه خوب داشته باشند برای آینده. الان برای بازی بعدی دانشگر محروم است و دو کارته شده و ممکن است زکی پور به دفاع چپ بیاید و در ترکیب تیم تغییراتی ایجاد کنیم و امیدوارم تبریزی آمده باشد که بتواند در خط چپ تهاجمی ما بازی کند.

سرمربی استقلال تصریح کرد: نکته مهم هماهنگی و شناخت بازیکنان جدید از بازیکنان قدیمی است مثلا تبریزی باید با فرشید باقری و علی کریمی هماهنگ شوند و در زمین یکدیگر را خوب بشناسند و برای بازی این هفته خوش بین هستم اما نیاز به حمایت هواداران داریم. هوادارانی که در بازی های پیکان وذوب آهن ما را خوب حمایت کردند و فوق العاده بودند. ما در دو سه هفته دیگر به شرایط خوبی می رسیم. از نیمه اول بازی با ذوب آهن راضی نبودم و بین نیمه به بازیکنان گفتم باید بهتر بجنگند و بازی کنند و همین کار را هم بکنند.

وی افزود: طبیعی است که زکی پور در موقعیت آفساید گلزنی نکرد اما نمی‌خواهیم در مورد داور و کمک داور حرف بزنیم زیرا شغل سختی دارند.

شفر ادامه داد: نیاز به سختگیری بیشتری روی ضربات ایستگاهی که روی دروازه ما زده می شود داریم. در بازی ذوب آهن با دو کرنر گل خوردیم. فصل گذشته فقط یک گل از روی ضربه ایستگاهی از سایپا خوردیم و باید با همان نظم تیمی همراه شویم و همان نظم و انسجام را روی ضربات ایستگاهی داشته باشیم. باقری خوب بود و آذری هم خیلی خوب بازی کرد و او کم کم در ترکیب تیم قرار می‌گیرد و از یک ربع بازی تا نیم ساعت بازی او شروع می‌شود. لیگ بهتر از گذشته شده است، وقتی می‌بینیم که تراکتورسازی روی بازیکنان جدید سرمایه گذاری می‌کند. می توانم بگویم تیم نکونام فوتبال خوبی بازی می‌کند روش بازی تیم ها نسبت به دو سه سال پیش بهتر شده است و هر تیمی که بخواهد قهرمان شود کار سختی دارد.بازی مقابل همه تیم ها سخت است. نمی شود گفت استقلال، پرسپولیس، تراکتورسازی، سپاهان یا تیمی دیگر قهرمان می شوند، همه تیم ها شانس دارند.

وی در پاسخ به سوال خبرنگار فارس در مورد اینکه استقلال آماده رویارویی با السد و یاران ژاوی هست یا نه گفت: نگرانی نداریم و می‌دانم تا آن زمان کاملا آماده هستیم و شانسی که برای لیگ قهرمانان آسیا داریم را باید نگه داریم و خیلی خیلی مهم است. باید بگویم تا زمان بازی با السد کاملا آماده می شویم و از حالا کسی نمی‌داند فصل آینده در لیگ قهرمانان در چه گروهی هستیم و چه تیم های حریفان ما خواهند بود بنابراین شانس این فصل لیگ قهرمانان  را باید حفظ کنیم. البته اکنون بازی با تراکتورسازی مقابل ما قرار دارد. السد وقتی می‌بیند با استقلال بازی دارند می‌روند بازیکنان گرانقیمت از اتلتیکو و تیم‌های دیگر می‌خرند. زمانی که السد به ایران می آید فقط مقابل ما بازی نمی‌کند مقابل تیم ۱۲ نفره ما بازی دارد که ۸۰ هزار نفر در ورزشگاه آزادی حضور دارند و می‌خواهیم ببینم آن موقع السد چطور مقابل استقلال بازی می‌کند.

وی افزود: برای بازیکنان جدید خیلی مهم است که فیلپ مربی بدنساز زودتر به ما اضافه شود امیدوارم که قراردادش امروز به دستش برسد.

شفر در مورد وضعیت علی قربانی گفت: فردا و پس فردا در موردش سوال کنید. 

سرمربی آلمانی در مورد اینکه شما فردا هم ما را سرتمرین راه می‌دهید، اظهار داشت: هر موقع شما بیایید خوشحال می‌شوم. البته یادتان هست که شما ممکن است بخواهید به مسابقه دیگری برسید!( شفر این را به کنایه به خبرنگاری گفت که فصل گذشته به دلیل تاخیر شفر در نشست خبری از او سوال نپرسید و گفت باید به بازی دیگر برسد.)