سرهنگ جهانشاه تیموری دراین‌باره گفت: ماموران کلانتری ۱۳۲ نبرد در حال گشت‌زنی در حوزه استحفاظی خود بودند که پلاک یک خودروی سواری که به طرز ماهرانه‌ای مخدوش شده و تغییر یافته بود توجه آنها را به خود جلب کرد و مأموران برای بررسی موضوع به سمت آنها تغییر مسیر دادند.

وی با اشاره به دستور توقف ماموران به راننده خودروی مذکور، گفت: سرنشینان این خودروی سواری علیرغم شنیدن دستور پلیس مبنی بر توقف و ارایه مدارک شناسایی و مالکیت خودرو، سعی کردند با سرعت از محل دور شده و از دست پلیس فرار کنند که این اقدام به تعقیب آنها منجر شد.

رئیس کلانتری ۱۳۲ نبرد ادامه داد: در نهایت پس از چند دقیقه تعقیب و گریز، خودروی متهمان متوقف و هر دو سرنشین آن دستگیر شدند که پس از بررسی داخل خودرو یک اسلحه قلابی و چهار تلفن همراه خاموش با مارک‌های مختلف کشف شد.

وی با بیان اینکه با کشف این موارد و توضیحات ضد و نقیض متهمان، هر دونفر به کلانتری منتقل شدند، گفت:‌این افراد تحت بازجویی های انجام شده به جرم خود مبنی بر زورگیری از شهروندان و تهدید با سلاح قلابی اعتراف و اقرار کردند که گوشی‌های تلفن همراه داخل خودرو، همگی مسروقه هستند.

به گفته تیموری، تحقیقات برای شناسایی مالکان گوشی های مسروقه آغاز و هر چهار نفر پس از شناسایی به کلانتری آمده و سارق گوشی های تلفن همراه خود را شناسایی و معرفی کردند.

وی اضافه کرد: هر دو متهم پس از تکمیل پرونده برای تحقیقات بیشتر به پایگاه ششم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شدند.