علی اصغر یوسف نژاد در گفتگو با خبرنگار مهر، در خصوص استیضاح وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: استیضاح بر اساس مواد ۲۲۲، ۲۲۳ و ۲۲۵ آیین نامه داخلی مجلس انجام می شود.

نماینده مردم ساری در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: کمیسیون ها وظیفه دارند استیضاح را بررسی کرده و گزارش آن را به هیات رئیسه ارائه کنند، هیات رئیسه نیز بر اساس شرایط استیضاح را اعلام وصول می کند و ۱۰ روز فرصت دارد برای پاسخگویی به سوال استیضاح کنندگان در صحن علنی مجلس حضور یابند.

عضو هیات رئیسه مجلس گفت: استیضاح آقای ربیعی ۱۲ تیر ماه سال جاری به هیات رئیسه مجلس تقدیم شد. در همان روز از سوی هیات رئیسه برای بررسی به کمیسیون اجتماعی ارسال شد، کمیسیون اجتماعی باید ظرف یک هفته استیضاح وزیر را مورد بررسی قرار می داد اما متاسفانه ارسال این استیضاح به کمیسیون اجتماعی، با تعطیلات دو هفته ای مجلس همزمان شد و پس از آن نیز در دو هفته کاری، استیضاح وزیر تعاون در دستور کار کمیسیون اجتماعی قرار نگرفت.

یوسف‌نژاد اظهار داشت: درخواست کنندگان استیضاح به هیات رئیسه مجلس فشار آوردند که به چه علت بررسی استیضاح وزیر تعاون در دستور کار کمیسیون اجتماعی قرار نگرفته است، از این‌رو طی نامه‌ای به رئیس مجلس شورای اسلامی خواستار اعلام وصول این استیضاح شدند. آقای لاریجانی نیز بر اساس اختیاراتش و مستند به آیین نامه داخلی اعلام کرد که استیضاح وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی باید اعلام وصول شود.

وی ادامه داد: بعد از این ماجرا تعدادی از نمایندگان انتقاد کردند که چرا استیضاح وزیر اقتصاد که زودتر از وزیر تعاون به هیات رئیسه ارائه شده بود اعلام وصول نشده است.

یوسف نژاد ادامه د اد: استیضاح وزیر اقتصاد زودتر از وزیر تعاون به هیات رئیسه ارائه شد اما چون محورهای استیضاح زیاد بود بخشی را پیش از تعطیلات مجلس و تعدادی از سوالات را بعد از تعطیلات مجلس بررسی کردند و این تقسیم بندی با هماهنگی استیضاح کنندگان انجام شد.

عضو کمیسیون صنایع و معادن اظهار داشت: با وزیر تعاون مکاتبه کردیم و اعلام کردیم زمانی را برای حضور در مجلس طی ۱۰ روز اعلام کند زیرا هفته آینده  مجلس شورای اسلامی تعطیل است بنابراین توافق شد چهارشنبه هفته جاری وزیر تعاون برای بررسی استیضاح در صحن علنی مجلس حضور یابد.

وی در واکنش به اظهارات وزیر تعاون مبنی بر اینکه من پنج ماه پیش از مجلس رای اعتماد گرفتم، گفت: پنج ماه پیش وزیر تعاون به سوال تعدادی از نمایندگان پاسخ داد و امروز باید به سوال نمایندگان دیگری پاسخ دهد. در آیین نامه مجلس محدودیتی پیرامون استیضاح وزرا وجود ندارد.