علی رجبی رئیس شورای شهرستان رباط‌کریم ، با اشاره به دستگیری ۴ نفر از کارکنان شهرداری شهر پرند و دو نفر از اعضای شورای شهر آن اظهار داشت: طبق اعلام دادستانی، ۴ نفر از کارکنان شهرداری پرند به علت اختلاس ۳ میلیارد تومانی دستگیر شده‌اند، اما هنوز میزان اختلاس کارشناسی نشده است.

وی با بیان اینکه ۴نفر هم از اعضای شورای شهر پرند دستگیر شده‌اند، گفت: علاوه بر این یکی از دستگیر‌شدگان کارمند شهرداری پرند بوده و یک نفر دیگر هم که با آن کارمند ارتباط داشته‌، خانمی بوده که زیر مجموعه شهرداری نبوده و فقط با آن کارمند ارتباط داشته است.

رئیس شورای شهرستان رباط‌کریم تصریح کرد: در مجموع ۴ نفر عضو شورا، یک نفر کارمند و یک شخص مرتبط با آن‌ها بوده‌اند که در مجموع ۶نفر می‌شوند.

رجبی با بیان اینکه رقم رشوه مشخص نیست، تصریح کرد: پرونده دادسرای رباط کریم در حال بررسی است و مشخص نیست که آن‌ها رشوه را به چه منظور و برای انجام چه کاری گرفته بودند.

وی در ادامه با استناد به سخنان نوروزی نماینده مجلس گفت: این افراد یک دستگاه کارتخوان در شهرداری قرار داده بودند و وقتی که افراد برای انجام کار اداری کارت می‌کشیدند، پول به حساب شخصی آن چند نفر واریز می‌شد.

رئیس شورای شهرستان رباط کریم خاطر نشان کرد: چون تنها چند روز از دستگیری این افراد می‌گذرد، هنوز در مورد عضویت آن‌ها تصمیم‌گیری نشده است و اگر قرار باشد که تصمیم جدی بگیرند، حتما سلب عضویت خواهند شد و شورای شهر پرند منحل می‌شود و طبق روال قانونی استانداری اداره شهر را به عهده می‌گیرد.