هیل گزارش داد، رسانه آمریکایی پولتیکو گزارش داده "ریگان هدلاند" که ماه ژانویه به جمع کارمندان ملانیا ترامپ، بانوی اول آمریکا به عنوان مدیر سیاسی اضافه شد چند روز پیش از سمتش استعفا کرده تا در زمینه مسائل مربوط به سیاست خارجی کار کند.

هدلاند به پولتیکو گفته است: من بسیار از بانوی اول به خاطر فرصتی که به من به منظور کمک به اجرای ابتکارهای سیاسی‌اش اعطا کرد، قدردان هستم.

او تصریح کرد: این برای من یک فرصت نادر به منظور مشارکت در سطحی عالی بود. برای من تصمیم به استعفا گرفتن دشوار بود اما درنهایت من تصمیم گرفتم که به ریشه‌هایم در جهان سیاست خارجی بازگردم.

با این حال ملانیا ترامپ به درخواست برای اظهارنظر درباره این رخداد پاسخ نداده و هدلاند نیز در دسترس نبوده است.

هدلاند از دادن توضیحات بیشتر به پولتیکو درخصوص این اتفاق خودداری کرد.

این رسانه همچنین گزارش کرد که دستیاران در دولت ترامپ نیز درباره علت استعفای هدلاند از سمتش اظهار بی اطلاعی کردند.

استفانی گریشام، سخنگوی ملانیا ترامپ در بیانیه‌ای به پولتیکو تایید کرد: او دیگر در دفتر ما کار نمی‌کند و ما بهترین آرزها را برای او داریم.

پولتیکو گزارش کرد که هدلاند پیش از این نزد مایک پامپئو، وزیر امور خارجه فعلی دولت ترامپ زمانی که او به عنوان یک قانونگذارا جمهوری‌خواه در کنگره آمریکا مشغول به کار بوده کار می‌کرده است.

او همچنین سابقه کار به عنوان یک معاون اجرایی در شورای امنیت ملی آمریکا را نیز دارد. او بعدا نزد ملانیا ترامپ مشغول به کار شد که بانوی اول آمریکا مسائل کهنه‌کاران نظامی، حوزه موادمخدر و مشکلات حوزه کودکان را به عنوان مسائل سیاسی اصلی خود اعلام کرد.