المسیره یمن گزارش داد، محمدعلی الحوثی، رئیس کمیته عالی انقلاب یمن در سخنرانی که در راهپیمایی عصر روز جمعه در صنعاء برگزار شد، به توان ارتش و کمیته‌های مردمی یمن در هدف قرار دادن تمامی اهداف نظامی و حساس کشورهای دشمن حتی اگر زیر زمین باشند، اشاره و تاکید کرد: مزدوران نمی‌توانند مفتخر به ملی‌گرایی شوند و کسی که سوار بر تانک‌های نیروهای دشمن وارد کشور می‌شود، نمی‌تواند خود را ملی‌گرا بداند.

الحوثی در ادامه نسبت به اقدام مزدوران در درخواست وام از بانک جهانی به بهانه پرداخت حقوق کارمندان هشدار داد و گفت: وام بانک جهانی نه به ما، نه مردم یمن و نه آزادگان این کشور کمکی نمی‌کند.

رئیس کمیته عالی انقلاب یمن افزود: طرحی برای توقف عملیات نظامی دریایی جهت حفظ جان مردم پیشنهاد کردیم. ما طرح‌های خود را با حقارت و شرمساری ارائه نمی‌کنیم، فرهنگ ما به عنوان مسلمان، فرهنگ قتل برای قتل نیست. اگر آنها بخواهند به جنگ ادامه دهند، فرزندان ما نیز به مقابله با آنها ادامه می‌دهند و ما نمی‌توانیم بپذیریم که عزت ما از بین برود.

این مسئول انصارالله در ادامه از سیدحسن نصرالله، دبیرکل حزب‌الله لبنان به دلیل حمایت‌هایش از مردم مظلوم یمن تشکر کرده و به فلسطینی‌ها بابت استمرار حرکت‌شان در مسیر مبارزه با صهیونیسم تبریک گفت.

عصر جمعه شهر صنعاء شاهد برگزاری راهپیمایی مردمی گسترده‌ای بود. شرکت کنندگان در این راهپیمایی خود را به میدان "باب الیمن" رسانده و در آنجا جنایات دشمن را که آخرین آن در شهر حدیده انجام شد، محکوم کردند.

آنها در این تظاهرات شعارهایی در محکومیت کشتارهای انجام شده توسط عربستان و مزدورانش سر داده و پلاکاردهایی در محکومیت جنایات شنیع دشمن در حدیده و ربودن زنان در شهر التحیتا در دست داشتند.

الحوثی نیز ضمن محکومیت جنایات اخیر دشمن در شهر حدیده متعهد شد، انصارالله پاسخ دشمن را خواهد داد و این جنایات هرگز اراده مردم برای مقابله با دشمن را ضعیف نخواهد کرد.