فدریکا موگرینی و وانگ یی روز جمعه در حاشیه اجلاس وزیران خارجه آسه آن ملاقات و ضمن تبادل نظر درمورد جنگ تجاری آمریکا علیه چین و مساله هسته ای ایران، همچنین بر حمایت از برجام تاکید کردند.

دو طرف عصر جمعه در این دیدار تاکید کردند برجام باید به طور مطلوب حفظ و اجرا شود و پایبندی به این توافقنامه بین‎المللی و اصول و قوانین بین‎المللی ضروری است.

وانگ یی و موگرینی همچنین با هر گونه تحریم یکجانبه مخالفت کرده و بر تقویت هماهنگی و تلاش برای حفظ منافع همه طرف‌ها بر اساس برجام تاکید کردند.

وزیر خارجه چین در این دیدار همچنین با اشاره به موفقیت دیدار اخیر سران چین و اروپا در پکن و تفاهم دو طرف درباره حفظ ساز و کار چند جانبه تجاری ، برای مقابله با جنگ تجاری آمریکا علیه چین گفت: در شرایط کنونی، تقویت به موقع رایزنی ها و همکاری راهبردی و پشتیبانی دو طرف از چند‌جانبه‌گرایی و مقررات بین‎المللی بسیار مهم است.

او گفت: این امر نه تنها برای منافع دو طرف بلکه برای حفظ صلح و ثبات جهان سودمند است.

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا نیز گفت: اتحادیه اروپا چین را شریک مهم راهبردی خود می‎داند و با هرگونه سیاست و اقدامی علیه چین مخالف است.

موگرینی افزود: اتحادیه اروپا در زمینه پشتیبانی از چند‌جانبه‎گرایی و تجارت آزاد در کنار چین می‎ایستد، اروپا مایل است رایزنی و همکاری راهبردی خود با چین را ادامه دهد.

علاوه بر وزیران ۱۰ کشور عضو اتحادیه جنوب شرق آسیا ، وزیران شرکای گفت وگویی و منطقه ای آسه آن نیز در اجلاس سالانه وزیران امورخارجه آسیا در سنگاپور شرکت کردند.