محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران که به سریلانکا سفر کرده است، پس از ورود به کلمبو پایتخت سریلانکا با مایتریپالا سیریسنا رئیس جمهور این کشور دیدار و گفت و گو کرد.

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در ادامه دیدارهای خود با مقامات سریلانکا، شامگاه سه شنبه با کارو جایاسوریا رئیس مجلس این کشور دیدار و گفتگو کرد. در این دیدار طرفین ضمن تاکید بر تداوم، گسترش و تعمیق روابط بسیار خوب دو کشور در همه زمینه ها، بر گسترش روابط پارلمانی دو کشور تاکید کردند. وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و هیات همراه پس از این دیدار در ضیافت شام رئیس مجلس سریلانکا شرکت کردند.

ظریف سپس با نخست وزیر سریلانکا دیدار و در خصوص آخرین تحولات روابط دو جانبه، مسائل منطقه ای و بین المللی گفتگو و تبادل نظر کرد.

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی با نخست وزیر سریلانکا دیدار و در خصوص آخرین تحولات روابط دو جانبه، مسائل منطقه ای و بین المللی گفتگو و تبادل نظر کرد

پس از این دیدار دور اول دیدار و گفتگوی وزرای امور خارجه ایران و سریلانکا برگزار شد

 محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران با همتای خود دیدار و در خصوص روابط دوجانبه و مهترین مسائل منطقه ای و بین المللی گفتگو و تبادل نظر کرد.

در این دیدار طرفین در خصوص راههای گسترش همکاری های دو جانبه و یافتن زمینه های بیشتر روابط دو کشور گفتگو کردند. نفت و انرژی، پتروشیمی، ساخت و ساز، تبادلات بانکی، کشاورزی و ... از ظرفیت های مورد گفتگوی دو وزیر خارجه بود.

همکاری های نزدیکتر در مسائل جهانی بویژه در سازمان ها و مجامع بین المللی از دیگر محورهای گفتگوها بود.

دور اول دیدار و گفتگوی وزرای امور خارجه ایران و سریلانکا برگزار شد

در ادامه نیز دور دوم گفتگوهای وزیران امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و سریلانکا همراه با ضیافت ناهار و گفتگو درباره مهمترین مسائل منطقه ای و بین المللی و سایر موضوعات مورد علاقه برگزار شد.

 دور دوم گفتگوهای وزیران امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و سریلانکا همراه با ضیافت ناهار و گفتگو درباره مهمترین مسائل منطقه ای و بین المللی و سایر موضوعات مورد علاقه برگزار شد

وزیر امور خارجه کشورمان پس از این دیدار وارد سنگاپور شد.

وزیر امور خارجه کشورمان پس از این دیدار وارد سنگاپور شد.