سرهنگ علی آقا کارخانه روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران افزود: یکی از اعضای این باند شب گذشته با ورود به یکی از منازل شمال شهر تهران اقدام به بازکردن گاو صندوق و سرقت طلاجات به ارزش حدود ۸۰ میلیون و ۵۷۰ هزار تومان وجه نقد کرد و هنگام ترک محل وقوع جرم به صورت اتفاقی با ۲ نفر از اعضای ساکن منزل مواجه شد و پس از درگیری با آنها در حین فرار توسط ساکنان محله دستگیر شد. 
وی ادامه داد: سارق مسلح هنگامی که با مقاومت ساکنان منزل مواجه شد اقدام به تیراندازی به سمت یکی از آنها کرد که خوشبختانه اسلحه دچار اشکال فنی شد و به کسی آسیب نرسید. 
سرکلانتر سوم پلیس پیشگیری تهران بزرگ اضافه کرد: سارق وقتی که با عملکرد ناصحیح اسلحه خود مواجه شد از گاز اشک آور استفاده کرد و پس از آن اقدام به فرار کرد که توسط ساکنان محل و در نهایت با حضور پلیس دستگیر شد. 
وی افزود: مأموران پلیس پس از بازجویی اولیه از فرد موفق به شناسایی خانه تیمی این باند در یکی از محلات مرکزی تهران شده و سه نفر از همدستان وی را در حالیکه در این خانه مستقر بودند به همراه مقداری طلا، ساعت و پول دستگیر کردند. 
سرهنگ کارخانه خاطرنشان کرد: دستگیر شدگان همگی دارای سابقه بوده و ۲ نفر از آنها به تازگی از زندان آزاد شده اند. 
وی با بیان اینکه سارقان با پرسه زنی در محلات شمال تهران اقدام به شناسایی منازل می کردند اظهارداشت: آنان با انداختن سنگ ریزه به شیشه های منازل و اطمینان از عدم حضور صاحب منزل، فارغ از اینکه منزل در کدام طبقه قرار دارد با ابزار در اختیار ، اقدام به سرقت از منازل می کردند. 
سرکلانتر سوم پلیس پیشگیری تهران بزرگ به شهروندان توصیه کرد با اقداماتی از جمله نصب حفاظ آهنی، دزدگیر و دوربین مداربسته ایمنی منازل خود را افزایش دهند.