احد وظیفه در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: بر اساس تحلیل آخرین نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی طی سه روز آینده در برخی مناطق شمال غرب و ارتفاعات البرز مرکزی و شرقی رگبار پراکنده باران، گاهی با رعد و برق و وزش باد پیش‌بینی می‌شود .

 

وی ادامه داد: فردا و پس‌فردا (۱۱ و ۱۲ مردادماه) در پاره‌ای از مناطق هرمزگان، شرق فارس و مناطقی از کرمان افزایش ابر، بارش پراکنده و رعد وبرق رخ خواهد داد.

 

به گفته مدیر کل پیش‌بینی و هشدارسریع سازمان هواشناسی، امروز و فردا (۱۰ و ۱۱ مرداد ماه) در شرق و جنوب شرق به‌ویژه منطقه زابل وزش باد شدید همراه با گرد و خاک و کاهش دید پیش‌بینی می‌شود.

وی با اشاره به اینکه فردا (۱۱ مرداد ماه) خلیج فارس مواج پیش‌بینی می‌شود، اظهار کرد: طی سه روز آینده نیز شرق دریای عمان مواج خواهد بود. همچنین از امشب و طی روزهای پنجشنبه و جمعه (۱۱ و ۱۲ مردادماه) دریای خزر به‌ویژه سواحل شرقی و مرکزی آن مواج خواهد بود.

این کارشناس سازمان هواشناسی در ادامه گفت: امروز (۱۰ مردادماه) آسمان شرق خلیج فارس، جزایر شرقی خلیج فارس، تنگه هرمز، هرمزگان، دریای عمان و سواحل دریای عمان غبارآلود پیش‌بینی می‌شود.

وظیفه در پایان در مورد آب و هوای تهران طی دو روز آینده اظهار کرد: آسمان تهران فردا و پس‌فردا (۱۱ و ۱۲ مردادماه) صاف تا کمی ابری در بعضی ساعات همراه با وزش باد خواهد بود. بیشترین و کمترین دمای تهران طی این دو روز به ترتیب ۳۸ و ۲۸ درجه سانتیگراد و ۳۷ و ۲۸ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.