روزنامه &#۳۹;مون خوا&#۳۹; کره جنوبی روز چهارشنبه گزارش داد تحریم‌ها علیه کره شمالی در منطقه مرزی این کشور با چین، رعایت نمی‌شود و دو کشور ارتباطات تجاری گسترده‌ای در این منطقه دارند.

این روزنامه در گزارش خود خاطر نشان می‌کند که روزانه نزدیک به ۱۰ هزار نفر از نیرو‌های کار کره شمالی در منطقه مرزی در شمال شرق چین در آمد و شد هستند.

بیشترین داد و ستد میان دو طرف در شهر مرزی داندونگ انجام می‌شود به طوری که آمریکا بر این باور است اقداماتی که در این منطقه مرزی انجام می‌شود، ناقض مقررات تحریم است.

رسانه کره جنوبی می‌نویسد که شمار تاجران و خودرو‌های باربری که در این منطقه مرزی فعالیت می‌کنند، دوبرابر شده است و به نظر می‌رسد توافقاتی میان دو کشور صورت گرفته است.

&#۳۹;مون خوا&#۳۹; تصریح می‌کند که پس از سومین دیدار &#۳۹;شی جین پینگ&#۳۹; رییس جمهوری خلق چین و &#۳۹;کیم جونگ اون&#۳۹; رهبر کره شمالی در سال جاری میلادی، ارتباطات تجاری دو طرف بسیار بیشتر شده است.

همین گزارش ادامه می‌دهد که کود شیمیایی و مواد غذایی زیادی از جمله ۲۰۰ هزار تن برنج و آرد از چین به کره شمالی حمل شده و این کشور قول همکاری و مساعدت بیشتری هم داده است.

روزنامه کره جنوبی نوشت که نزدیک به ۲۰ هزار نیروی کار از کره شمالی در شهر مرزی داندونگ چین کار می‌کنند و در روز‌های اخیر نیز بر شمار آن‌ها افزوده شده است.

این در شرایطی است که چین تاکید می‌کند به تحریم‌های شورای امنیت و نه تحریم‌های یکجانبه آمریکا علیه کره شمالی، پایبند است و حجم تجارت با کره شمالی را کاهش داده است.